Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
24/02/2017 - 08:05

Adamek z Głucem i Sądeckimi Wodociągami wykonali skok cywilizacyjny

Sądeckie wodociągi zostały wyróżnione za swój sztandarowy projekt, czyli inwestycję wodno-ściekową współfinansowaną ze środków unijnych w Gminie Nowy Sącz i Stary Sącz. Należąca do samorządu spółka otrzymała Certyfikat Jakość Roku 2016 w kategorii ekologia. To nagroda przyznawana przez Fundację Qualitas, która od 12 lat zajmuje się wspieraniem idei jakości oraz dobrych praktyk biznesowych.

Podstawą otrzymania wyróżnienia jest ankieta weryfikacyjna oraz audyt przeprowadzony w przedsiębiorstwie. Możliwość posługiwania się tym prestiżową marką otrzymują firmy, organizacje, instytucje naukowo-badawcze, których produkty, usługi czy rozwiązania charakteryzuje wysoka jakość. W skład kapituły przedsięwzięcia wchodzą  pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Łódzkiej oraz specjaliści od europejskich certyfikatów jakości.

Sadeczanin. info Sądeckie Wodociągi dumne z milionowej inwestycji. Zapłacimy za to w cenie wody i ścieków?

Jak podkreśla Janusz Adamek, prezes Sądeckich Wodociągów,  nagroda jest dobrym podsumowaniem dla zakończonych działań związanych z realizacją unijnego projektu.

– Ostatnie lata były dla Sądeckich Wodociągów czasem wielkich zmian, o wręcz historycznym znaczeniu dla regionu - mówi Adamek.

Inwestycja warta ponad 300 mln zł była prowadzona na terenie Nowego Sącza oraz gmin, Stary Sącz, Nawojowa i Kamionka Wielka. Dostęp do sieci wodociągowej zyskało ponad osiem tysięcy mieszkańców Sądecczyzny. Ponad 21 tysięcy nowych klientów Spółki zaczęło korzystać ze zbiorowego systemu odprowadzania ścieków.

Przeczytaj Wodociągi to nie jest zwykła rura wrzucona do rzeki

– Śmiało można powiedzieć, że projekt współfinansowany ze środków unijnych stanowił  swoisty „skok cywilizacyjny”, ze skali którego dziś mieszkańcy chyba nie do końca zdają sobie sprawę. Przyspieszył znacznie rozwój sieci wodociągowych i kanalizacyjnych na naszym terenie. Gdybyśmy chcieli wykonać inwestycję o tak wielkim zakresie z własnych środków, realizacja takiego zadania zajęłaby Spółce około 80 lat – zaznacza Krzysztof Głuc, wiceprezes Spółki oraz Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju. – Bez fałszywej skromności można powiedzieć, że jest to inwestycja stulecia w tej sferze usług komunalnych. A porównać ją można do przedsięwzięć realizowanych przez burmistrza Barbackiego z początków XX wieku, czyli między innymi budowy sieci, zbiornika w Roszkowicach oraz stacji pomp w Świniarsku.

Swoją nagrodę spółka odbierze podczas trzeciej edycji Europejskiego Kongresu Jakości, który odbędzie się pod koniec marca w Katowicach. 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach