Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
31/03/2020 - 14:55

Absolwent WSB-NLU o sytuacji przedsiębiorców w dobie kryzysu dla New York Times

Nie często zdarza się, aby jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników – New York Times – cytował w artykułach wypowiedzi, przemyślenia i opinie polskich profesorów i przedsiębiorców. Kilka dni temu ten zaszczyt spotkał absolwenta sądeckiej uczelni WSB-NLU - Tomasza Ciąpałę, założyciela marki Lancerto.

Tomasz Ciąpała pełni funkcję prezesa zarządu Lancerto S.A. – polskiego producenta garniturów i odzieży męskiej. Kilka dni temu zdecydował o przekazaniu 20 proc. obrotu z nowej kolekcji na walkę z koronawirusem dla szpitala w Łańcucie.

Przedsiębiorca jest ceniony w kraju i poza jego granicami. ”To wojna, a my chcemy ją przetrwać” – brzmi nagłówek jednego z niedawno opublikowanych tekstów w New York Times. Za oceanem sytuacja w Polsce określana jest jako trudna. Przedsiębiorcy mogą nie przetrwać koronawirusowego kryzysu, jeżeli nie otrzymają wsparcia ze strony rządu, banku i centrów handlowych, które mogłyby pomóc im pokryć koszty oraz stawić czoła wymaganym opłatom.

Czytaj też: Sądecka uczelnia WSB-NLU wyznacza trendy technologiczne dla całego kraju!

Zdaniem Tomasza Ciąpały wielu pracowników ogarnął paraliż związany ze strachem spowodowanym niepewnością co do dalszego zatrudnienia. – Większość naszych pracowników, którzy pracują z nami od dłuższego czasu, jest zaniepokojona. Obecna sytuacja generuje poważne konsekwencje społeczne. Załamania, depresje, samobójstwa… Wszystko to może stanowić efekt uboczny strachu przed zmniejszeniem możliwości zatrudnienia – mówił przedsiębiorca podczas piątkowej wideokonferencji dla New York Times.

Źródło: The New York Times, This Is a War and We Want to Survive

[email protected], fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)