Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
06/08/2020 - 09:25

Abonament RTV w górę. Mało kto płaci, ale podwyżki i tak będą

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje, że w przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament. A w trakcie pandemii jeszcze mniej osób płaciło za używanie telewizora i radia.

Będą podwyżki abonamentu RTV

W 2020 roku abonament za używanie odbiornika radiofonicznego za jeden miesiąc wynosi 7 zł. Od 2021 roku cena wzrośnie o 50 groszy. Osoby posiadające dodatkowo telewizor, zamiast 22,70 zł za miesiąc zapłacą 24,50 zł. Jeśli ktoś płaci abonament roczny za używanie odbiornika telewizyjnego i radiofonicznego (lub samego telewizora), będzie musiał wydać 264,60 zł. To oznacza (pierwszą od kilku lat) podwyżkę o ponad 19 złotych. To .

Z opłat zwolnione są między innymi osoby, które ukończyły 75 rok życia, kombatanci wojenni i osoby z orzeczonym pierwszym stopniem grupy inwalidzkiej. Każdy obywatel ma obowiązek zarejestrowania odbiornika telewizyjnego lub radiofonicznego w placówce Poczty Polskiej lub za pomocą strony internetowej. Pracownicy Poczty Polskiej mogą przeprowadzić kontrolę i sprawdzić, czy ktoś ma odbiornik i czy płaci za niego.

Czytaj więcej: Oj będą kłopoty. Polują na tych, którzy nie płacą abonamentu RTV

Jednak, jak podają wirtualnemedia.pl, mało kto przejmuje się abonamentem. W poprzednim roku tylko jedna trzecia, zobowiązanych do tego osób, uiściła opłatę. Co więcej, w trakcie pandemii koronawirusa opłat było jeszcze mniej.  W okresie od stycznia do końca maja 2020 udało się odzyskać niecałe 27 z 153 milionów.

Zobacz również: To się da zrobić? Można nie płacić abonamentu RTV? Jest na to sposób

(PS)

Fot. Pixabay Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI