Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
12/09/2019 - 20:20

8 października przyjdź na warsztaty o biogospodarce

Klaster LifeScience Kraków wraz z Fundacją Sądecką, serdecznie zapraszają na warsztaty, których tematem przewodnim będzie biogospodarka. Odbędzie się ono 8 października, o godz. 10, w Fundacji Sądeckiej przy ul. Władysława Barbackiego 57.

Spotkanie ma za zadanie przedstawienie możliwości zwiększenia efektywności działania przedsiębiorstw poprzez zmianę podejścia do procesów biznesowych, w których występuje problem odpadów, w szczególności odpadów pochodzenia biologicznego.  Niezależnie od miejsca w łańcuchu wartości, odpady mogą być wykorzystane jako wartościowy surowiec, ale niezbędne jest w tym celu systemowe podejście i współpraca wykraczająca poza tradycyjne porozumienia typu dostawca - odbiorca. 

Celem warsztatów jest przedstawienie przykładów i dobrych praktyk w zakresie rozwijania i wdrażania efektywnych rozwiązań wykorzystujących np. gospodarkę w obiegu zamkniętym oraz identyfikowanie zasobów, możliwości oraz barier wdrożenia takich rozwiązań lokalnie, przez uczestników spotkania. 

Uczestnicy warsztatów będą mogli wstępnie ocenić, czy istnieje potencjał do zwiększenia efektywności ich działalności biznesowej poprzez wdrożenie innowacji organizacyjnych, procesowych lub produktowych w zakresie gospodarki w obiegu zamkniętym. Warsztaty mają charakter orientacyjny i będą etapem umożliwiającym w efekcie przygotowanie konkretnych propozycji projektowych, w których beneficjentami będą uczestnicy spotkania.           

Program spotkania:

  • Prezentacja programu SIG Biogospodarka w ramach działań Klastra LifeScience Kraków - możliwości i korzyści zaangażowania i współpracy.  
  • Studia przypadku - łańcuch wartości w przypadku odpadów pochodzenia biologicznego. Przykłady z Danii i Szwecji. 
  • Analiza procesów i łańcuchów wartości na podstawie działalności uczestników spotkania. Podejście systemowe.
  • Podsumowanie i wnioski.   

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO. Spotkanie poprowadzi Kazimierz Murzyn - dyrektor zarządzający Klastra LifeScience Kraków. Serdecznie zapraszamy!Dziękujemy za przesłanie błędu