Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
31/07/2017 - 12:45

500+ od sierpnia - nowe rozdanie! Kto zyska, kto straci?

Projekt 500+ u jednych budzi podziw, u innych zazdrość, ale rząd kontynuuje wypłaty. Już od 1 sierpnia wszyscy zainteresowani środkami na wychowanie dzieci muszą na nowo złożyć stosowny wniosek i wykazać swoje dochody.

Co się zmieni? Niewiele. Środki nadal będą przyznawane dzieciom do 18 roku i nie będą podlegały opodatkowaniu. Kryterium dochodowe na pierwsze dziecko to ciągle 800 zł a w przypadku dziecka niepełnosprawnego 1 tys. 200 zł. Rodziny wielodzietnej kryterium już nie obowiązuje.

Na mocy wniosków, które składać będzie można już od 1 sierpnia, świadczenia będą przyznawane do 1 września 2018 roku. I taki okres rozliczeniowy będzie teraz obowiązywał.

Zobacz też: Jak kombinują w Nowym Sączu, żeby dostać 500 plus na pierwsze dziecko?

W oficjalnym komunikacie umieszczonym na stronie Urzędu Miasta w Nowym Sączu czytamy:

Jeśli wnioskodawca złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31 października. Oznacza to, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu.

Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku, gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.

Ważne! Kto spóźni się ze złożeniem wniosku i złoży go dopiero po zakończeniu października nie otrzyma wyrównania.

Mieszkańcy Nowego Sącza formularze wniosków Programu "Rodzina 500+" mogą pobrać pobrać:

Gdzie i jak złożyć wniosek?

1. W siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, ul. Żywiecka 13: - wnioski o świadczenia rodzinne oraz świadczenie wychowawcze „Rodzina 500+” dla wnioskodawców, których nazwisko rozpoczyna się na literę:

  • A - J  - pokój nr 216 (II piętro)
  • K – O - pokój nr 205 (II piętro)
  • P - Ż - pokój nr 204 (II piętro)

 Dla osób składających wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego "Rodzina 500+" na drugie i kolejne dziecko (bez ustalania dochodu rodziny) – pokój nr 120 (I piętro).

Wnioski nadal tez można przesyłać pocztą na adres Ośrodka Pomocy Społecznej albo elektronicznie za pośrednictwem:

  • Portalu Informacyjno-Usługowego [email protected]
  • bankowość elektroniczną, PUE ZUS
  • Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz Profilu Zaufanego

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach