Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
28/03/2020 - 17:35

Walczą w Małopolsce milionami z koronawirusem. Są pieniądze dla Nowego Sącza

Ponad trzysta milionów złotych, tyle zarząd województwa przeznaczył z unijnych funduszy na walkę z koronawirusem i na łagodzenie skutków epidemii dla małopolskiej gospodarki. Dwa dni temu pakiet został zaprezentowany przez marszałka Witolda Kozłowskiego. Już zapadła decyzja na co zostaną przeznaczone pierwsze pieniądze. Część z nich dostanie sądecki szpital.

325 milionów złotych, taka kwota z funduszy unijnych, którymi dysponuje wojewódzki samorząd, zostanie przekazana przez zarząd województwa na walkę z chorobą wywołaną koronawirusem oraz łagodzenie skutków epidemii dla małopolskiej gospodarki. Decyzja w tej sprawie zapadła 26 marca, dzień później urząd marszałkowski poinformował na co w pierwszej kolejności zostaną wydane pieniądze.

Czytaj też Empatyczny fiskus. Przez wirusa skarbówka opóźni termin rozliczania PIT-ów

- Czas epidemii wymaga podejmowania szybkich decyzji. Dzięki temu sprzęt ratujący życie szybciej trafi do lekarzy i pielęgniarek. Zakup wszelkich wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa małopolskiego jest sprawą priorytetową – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Zobacz też: Proboszcz parafii z Niskowej chory na koronawirusa? Księża czekają na wynik testu

Województwo kupi 20 tysięcy testów na obecność koronawirusa, 50 w pełni wyposażonych ambulansów, 50 namiotów pneumatycznych wraz z łóżkami i sprzętem medycznym, 50 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji i 600 opryskiwaczy biobójczych.

Na liście najpotrzebniejszych zakupów znalazły się też trzy specjalistyczne samochody do przewożenia próbek i materiałów do badań i dostosowanie szpitala w Nowym Sączu na cele zakaźne – poinformował urząd marszałkowski.

[email protected]  film UMWMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)