Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
22/01/2021 - 20:00

Sądecki przedsiębiorca buduje u nas nową, wielką galerię handlową [ZDJĘCIA]

Koronakryzys? Na szczęście nie widać tego w budownictwie w naszym regionie. Jak z rękawa sypią się inwestycje nie tylko w Nowym Sączu. W Limanowej, w samym centrum miasta wyrosła ogromna galeria handlowa, którą stawia firma Szubryt. Dlaczego znany, lokalny producent wędlin inwestuje w taki ogromny obiekt?

Ci, którzy są fanami galerii handlowych już niedługo będą mogli zrobić wielkie zakupy w Limanowej. To właśnie tam, w samym centrum miasta, na ukończeniu jest ogromna budowla, która naprawdę robi wrażenie. Za aluminiowymi fasadami skryte są pomieszczenia zajmujące ponad dwa tysiące metrów kwadratowych powierzchni.  

Dlaczego sądecki przedsiębiorca znany z produkcji wędlin, zdecydował się na tak dużą inwestycję? Jak wyjaśnia Paweł Hanula, dyrektor marketingu firmy Szubryt, wynika to ze strategii rozwoju spółki, która stawia na dywersyfikację biznesu.


- Po centrum handlowym przy ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu, przyszedł czas na Limanową. Niewątpliwym atutem jest lokalizacja u zbiegu ulic Józefa Marka i Ks. Łazarskiego, to zaledwie kilkaset metrów od rynku – mówi Hanula i dodaje, że o inwestycji zdecydowały nie tylko kwestie biznesowe, ale też czynnik sentymentalny.

- Firma Szubryt od zawsze utożsamiała się z regionem. Na Limanowszczyźnie mieszka właściciel spółki, Zbigniew Szubryt, jak i spora część załogi zakładów produkcyjnych w Chełmcu i Nowym Sączu.

Czytaj też Co z nowym mostem w Kurowie. Czy zaszkodziła mu „bestia ze Wschodu”? [ZDJĘCIA] 

To właśnie w Limanowej biznesmen otworzył pierwszy sklep mięsny, co ponoć budowanej galerii handlowej dobrze wróży. Jaki jest koszt inwestycji, tego spółka nie zdradza. Na razie nie wiadomo też jakie sklepy, jakie znane marki, pojawią się w galerii

- Obecnie trwają finalne rozmowy z najemcami. Mogę tylko powiedzieć, że będzie to miejsce atrakcyjne zarówno dla robiących zakupy, jak i ciekawe rozwiązanie na spędzanie wolnego czasu – wyjaśnia  Paweł Hanula.

Czytaj też Czegoś takiego na torach jeszcze nie było. Prezes odpalił hybrydę Newagu

 

Galeria, przy której powstaje też parking na blisko trzysta aut,  jest już prawie gotowa. Obecnie trwają roboty wykończeniowe wewnątrz budynku. Planowany termin otwarcia to pierwszy kwartał tego roku.  Zobacz zdjęcia z budowy i wizualizację centrum handlowego w Limanowej. Kliknij TUTAJ

Sądecki przedsiębiorca buduje u nas nową, wielką galerię handlową
Koronakryzys? Nie widać tego w budownictwie w naszym regionie


Dziękujemy za przesłanie błędu