Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
09/06/2020 - 18:45

Nowy Sącz: taki wodny plac zabaw zachęca, aby tu wejść do wody [WIDEO]

Nowy basen dla najmłodszych mieszkańców, powstał przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Wygląda tak zachęcająco, że chciałoby się już do niego wejść i zażywać w nim wodnych kąpieli. Dzieci muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Jeśli pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów, to inwestycja ma być otwarta 1 lipca.

Takiego obiektu rekreacyjnego dla milusińskich, w którym ci mogliby się pod okiem rodziców, albo opiekunów bawić i chlapać w wodzie, brakowało w Nowym Sączu. Ogromna niecka basenowa jest głównym elementem Interaktywnego Placu Zabaw Wodnych, który został wybudowany zaledwie w kilka miesięcy przy budynku krytej pływalni.

Do wejścia do niecki zachęcają zainstalowane piękne kolorowe urządzenia wodne. Czego tam nie ma? Są tam dysze, fontanny. Wokół basenowej niecki prowadzone są jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Montowane są przebieralnie.

- Obiekt chcemy otworzyć 1 lipca – mówi Marcin Rojna, dyrektor MOSiR w Nowym Sączu. – Właśnie zakończyliśmy proces technologicznego łączenia nowego placu rekreacyjnego z systemem krytej pływalni. Cała infrastruktura techniczna znajduje się w podbaseniu głównego basenu. Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Obiekt musi być odebrany przez straż pożarną i Sanepid.

Obok niecki basenowej jest miejsce do wypoczynku. Została tam posiana trawa. Można tam będzie rozłożyć koc czy ustawić leżak i odpocząć. Przy basenie znajduje się również kolejna atrakcja – ogromny dmuchany plac zabaw dla najmłodszych.

Do Interaktywnego Placu Zabaw Wodnych będzie prowadziło osobne wejście. Właśnie trwają tam ostatnie prace wykończeniowe. Inwestycja kosztowała ponad dwa miliony złotych.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, Film Iga Michalec

Nowy Sącz: taki basen zachęca, aby wejść do wody [VIDEO, ZDJĘCIA]
Nowy basen dla najmłodszych mieszkańców, jaki został wybudowany przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu jest ładny i kolorowy. Wygląda tak zachęcająco, że chciałoby się już do niego wejść i zażywać w nim wodnych kąpieli. Mieszkańcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Jeśli pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów, to inwestycja ma być otwarta 1 lipca.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Zbigniew Konieczek Sądeczaninem 2020 Roku