Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
26/11/2020 - 07:10

Na co te pieniądze? Przywieźli od rządu do Nowego Sącza kilkadziesiąt milionów

Co jest zwykle na czołowych miejscach list inwestycyjnych sądeckich samorządów? Budowa i remont dróg. Co jakiś czas rząd sypie na to pieniędzmi. Tym razem do Małopolski trafi prawie 40 milionów złotych, za które uda się odnowić około 50 kilometrów lokalnych tras. Część tych pieniędzy w formie promes przywieźli do Nowego Sącza wojewoda małopolski Łukasz Kmita i jego zastępca Józef Leśniak. Trafią do Korzennej, Gorlic, Krynicy i Limanowej.

Kolejne kilometry nowych dróg dostaną kierowcy z Małopolski. To dzięki pieniądzom, które do miast, gmin i powiatów trafią z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie będzie to prawie 40 milionów złotych, za które uda się odnowić około 50 kilometrów lokalnych tras, także na Sądecczyźnie.  

- Ten Fundusz ma obecnie szczególny wymiar. To niezwykle istotne, że wbrew pandemii inwestycje nie zwalniają – mówi wojewoda Łukasz Kmita. -  Dzięki nim będzie można utrzymać kolejne miejsca pracy, bo te pieniądze trafią przecież do firm lokalnych. To sumy od kilkuset tysięcy złotych do ponad 25 mln złotych w przypadku powiatu nowosądeckiego.

Jak podkreśla Kmita, rząd konsekwentnie będzie też dążył do wzmacniania zrównoważonego rozwoju w każdym regionie. - Rozwój ten napędza takie właśnie inwestycje jak budowy czy modernizację dróg lokalnych. To już setki oddanych di użytku odcinków. setki połączeń, które ułatwia mieszkańcom codzienne życie – podkreślał Kmita.

Czytaj też Panie wojewodo, czy pomoże pan bliskim bankructwa przedsiębiorcom z Krynicy? 

– Byłbym niesprawiedliwy i nieuczciwy, gdybym nie powiedział, że przede wszystkim dobra współpraca z panem wojewodą, który zawsze przychylnym okiem spogląda na Sądecczyznę, to jest efekt tego, że dzisiaj możemy się spotkać i przekazać promesy na kolejne inwestycje realizowane w naszym regionie – mówił wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych trafią miedzy innymi do gminy Limanowa.- Będziemy mogli za to wyremontować naszą trzecią drogę w tym roku. To duża inwestycja. Chodzi o półtorakilometrowy odcinek drogi niezwykle wyczekiwanej przez mieszkańców na trasie Siekierczyna – Podjałbłoniec, która jest bardzo zniszczona -  mówi wójt gminy Jan Skrzekut.

Do remontu kolejnej drogi przymierza się też wójt gminy Korzenna Leszek Skowron. - To droga, która rozpoczyna się w Korzennej, biegnie przez trzy miejscowości. Łączy Korzenną Mogilno i Koniuszową. Ta trasa przelotowa trasa będzie nas kosztować ponad milion złotych. Uda się ja wyremontować dzięki temu dofinansowaniu, ale  też przebudować. Kiedyś te drogi były wąskie, było mniej domów i mniej  samochodów. Teraz aut jest  więcej, w grę wchodzi też  bezpieczeństwo.   

Do jakich inwestycji przymierza się powiat? Czytaj dalej na następnej stronie kliknij TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu