Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
16/06/2022 - 15:30

Milan Majerský, Przewodniczący Kraju Preszowskiego: wiele uczymy się od Polaków

Polacy umieją szybko efektywnie wykorzystywać fundusze europejskie. To dla nas inspiracja i zachęta do współpracy - mówi 'Sądeczaninowi" Milan Majerský, Przewodniczący Kraju Preszowskiego.

Trwałe członkostwo kraju w Unii Europejskiej to również szansa rozwoju dla terenów przygranicznych - mówił Milan Majerský, Przewodniczący Kraju Preszowskiego, podczas panelu "Rezultaty i priorytety polsko-słowackiej współpracy transgranicznej" w Bardejowie, który odbywał się podczas III Forum Słowacko-Polskiego.

- Od kilku lat wykorzytujemy europejskie fundusze strukturalne - podkreślał Milan Majerský. - Możemy dzięki temu budować ponadgraniczne mosty i drogi, wiodące dalej, do województwa podkarpackiego, czy małopolskiego. Poza tego typu lustrzanymi przedsięwzięciami infrastrukturalnymi prowadzimy wiele projektów służącychy rozwojowi turystyki. Ważne jest, że udaje się również znów organizować spotkania, by poznać się lepiej, skorzystać z tego, co ma do zaoferowania sąsiadom kultura i regionalne tradycje. To fundament dalszego rozwoju relacji.

Milan Majerský, przewodniczący kraju preszowskiego

- Polacy umieją szybko efektywnie wykorzystywać fundusze europejskie. To dla nas inspiracja i zachęta do współpracy - mówił "Sądeczaninowi" przewodniczący Majerský. - Wspólnie możemy wiele zrobić dla rozwoju tego, co wszystkim nam służy, głównie infrastruktury dla turystyki rowerowej. Obejrzyjcie krótką wypowiedź wideo, (tomasz.[email protected]) Wideo m.pogwizd@sadeczanin,info, fot. Prešovský samosprávny kraj

III Forum Słowacko-Polskie w Bardejowie. Nareszcie, po pandemicznej przerwie
Z udziałem wielu słoackich i polskich parlamentarzystów, m.in. Marka Kuchcińskiego, Urszuli Nowogórskiej, Barbary Bartuś i Jerzego Polaczka, Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, jak i Milana Majerský'ego, przewodniczącego Kraju Preszowskiego, czy Eriki Jurinovej, przewodniczącej Kraju Żylińskiego, odbyło się w Bardejowie III Forum Słowacko-Polskie. Spotkaniom przyświecało hasło: "Współpraca – klucz do dobrosąsiedzkich relacji i pomyślnej przyszłości”.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu