Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
25/06/2018 - 15:40

Limanowa – mimo że najlepsza, ma też swoje bolączki [WIDEO]

Limanowa – to miasto, które zajęło pierwsze miejsce w rankingu Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego. Burmistrz Władysław Bieda nie przeanalizował jeszcze czynników, które przesądziły o tym sukcesie, ale bez krygowania wylicza te problemy, z którymi ten samorząd musi się zmierzyć już w najbliższej przyszłości. Co jest największą bolączką tego samorządu?

Panie burmistrzu, co okazało się decydującym czynnikiem, że pańskie miasto wygrało ranking?

Zobacz też: Muszyna: Są najlepsi, bo mają pomysł na swoje miasto i potrafią współpracować

Władysław Bieda: Nie zanalizowałem jeszcze tych wyników, nie wiedziałem zresztą, jakie one będą. (…) Nie wiem jak poszczególne wskaźniki tutaj wyszły. Natomiast my nie pracujemy dla rankingów, nie pracujemy dla wyników. Staramy się pracować jak najlepiej umiemy po to, żeby te społeczne potrzeby, które są w miarę możliwości realizować, żeby w naszym mieście żyło się coraz lepiej.(…) Myślę, że poza bieżącą działalnością mieszkańców najbardziej interesują też wydatki inwestycyjne, bo to one wpływają na rozwój infrastruktury, z której na co dzień wszyscy korzystamy. (…) W tym roku tych zadań mamy na 33 miliony złotych. Na ten rok i przyszły mamy już zakontraktowane w sumie 54 miliony złotych. A dorobek czterech ostatnich lat to są inwestycje na 102 miliony złotych. (…)

Zobacz też: Stary Sącz/Jacek Lelek twardo o samorządach: Kto stoi w miejscu ten się cofa

Jak układa się pańska współpraca z samorządem województwa małopolskiego?

Współpraca układa się bardzo dobrze. Muszę powiedzieć, że większość dotacji, jakie uzyskujemy , to są dotacje z Regionalnego Programu Rozwoju Województwa Małopolskiego. (…) Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zarząd województwa przychylnym okiem patrzy na nasze przedsięwzięcia i że dzięki temu Limanowa może się tak dynamicznie rozwijać. (…)

Zobacz też: Dubaj, Chicago - gdzie jeszcze można polecieć z Balic? [WIDEO]

Jakie są największe bolączki Limanowej?

Trudno powiedzieć. Jeśli chodzi o kanalizację, to realizujemy już kolejny etap programu kanalizacji miasta, rozbudowy oczyszczalni ścieków, rozbudowy i budowy stacji uzdatniania wody (…) Teraz jesteśmy przygotowani do złożenia dużego wniosku właśnie na rozbudowę sieci kanalizacyjnej i na rozbudowę sieci wodociągowej, dokończenie modernizacji stacji uzdatniania wody i rozbudowy oczyszczalni ścieków. Jest to wniosek, którego ogólna wartość wynosi aż 44 miliony złotych i czekamy właściwie tylko na ogłoszenie naboru.

Zobacz też: Najlepsi z najlepszych, ale samorządowy prymus mógł być tylko jeden [ZDJĘCIA]

Więcej w materiale filmowym.

Oprac. ES Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu