Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
15/10/2020 - 16:05

Jak oni to robią. Tak wojsko montuje tymczasowy most na Kamienicy [WIDEO]

Hałas, jaki od samego rana robi dźwig pracujący przy budowie tymczasowego mostu na Kamienicy, nie przeszkadza mieszkańcom osiedla Zawada. Wręcz przeciwnie, wszyscy się cieszą, bo wreszcie idzie koniec trwającej od kilku miesięcy udręki. – Niech hałasują, byle tylko szybko im poszło – mówią ludzie, którzy przychodzą popatrzeć jak wojsko stawia przeprawę.

- Codziennie przejeżdżam tędy na rowerze i codziennie patrzę, co się udało zrobić – mówi  jeden z mieszkańców okolicznych domów.

 

- Dobrze, że przestało padać, bo przecież przez te wysoką wodę nie mogli nic robić w korycie rzeki. Ale już jest lepiej. Te podstawy do podpór, co to je całkiem zatopiło,  już się wynurzyły z nurtu.

Czytaj też Tonie w wezbranym nurcie budowa wojskowego mostu na Kamienicy [WIDEO, ZDJĘCIA] 

Choć  na razie przez pierwsze  trzy dni wojskowi budowali  tymczasową przeprawę  w ulewnym deszczu, to prace posuwają się do przodu.

- Nie narzekamy, jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że czasem trzeba pracować w takich warunkach – mówi jeden z  żołnierzy.

Jak na razie udało się zamontować dwie podpory na brzegach.

Czytaj też Nie uwierzycie. To się dzieje u nas. Robią piętrowe parkingi! [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Teraz składane są elementy dwóch podpór, które staną w korycie  rzeki. Na podpory zostanie nasunięte składające się z trzymetrowych modułów przęsło. Jego elementy już przywiozły ciężarówki.

Jak będzie wyglądał  tymczasowy most na Kamienicy? Taki sam model  postawili wojskowi z Inowrocławia na Narwi w Ostrołęce.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa tygodnie most będzie gotowy. (jagienka.michalik@sadeczanin.info, fot. jm, screen You Tube)

Tak wojsko buduje tymczasowy most na Kamienicy w Nowym Sączu
Pogoda jest fatalna, ale prace posuwaja się do przpdu


Dziękujemy za przesłanie błędu