Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
30/10/2020 - 16:45

Co z tym mostem na Kamienicy. Obiecali, że będzie gotowy na Wszystkich Świętych

Huk walców i maszyn do lania betonu… tak teraz wygląda plac budowy tymczasowego mostu na Kamienicy. Postawiona przez żołnierzy z inżynieryjnego batalionu kratownicowa konstrukcja już stoi. Teraz jeszcze trzeba wylać beton na dojazdowe drogi.

- Mówili, że wszystko będzie gotowe na koniec października, no to jeszcze im dwa dni zostały – mówią mieszkańcy Kamiennej, którzy na most czekają jak na zbawienie.

No chyba nie będziemy musieli przeżywać takiego koszmaru, żeby jechać ponad dwadzieścia kilometrów we Wszystkich Świętych na cmentarz na Zawadzie, który mamy tak blisko– dodają z niepewnością w głosie.

Wojskowy most jest już gotowy, kratownicowa konstrukcja spięła dwa brzegi Kamienicy. Teraz już tylko zostało położenie asfaltu. Na placu budowy zwijają się drogowcy.

- Jeszcze dziś położymy dwie warstwy asfaltu– mówią robotnicy. - Po takiej nawierzchni  będzie można pojechać.

Czytaj też Mają dość. Niedzielny bunt mieszkańców „zamościa” na Kamiennej w Nowym Sączu  

Żeby jednak po asfalcie auto mogło pojechać, most musi oficjalnie odebrany przez miejski Zarząd Dróg. Kiedy to będzie, nie wiadomo.  

- Robimy wszystko, żeby jak najszybciej przekazać most do użytku.  W końcu skończą się utrudnienia dla mieszkańców Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej i gminy Grybów – można przeczytać na stronie zapewnienia prezydenta Ludomira Handzla, który sfotografował sięna tle mostu.

Czytaj też Budują u nas kolejny dworzec. Gdzie stanie taka superbudowla [WIZUALIZACJA]  

Czy zatem będzie można przejechać przez tymczasowy most na Kamienicy na Wszystkich Świętych? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do biura prasowego sądeckiego magistratu, Czekamy na odpowiedź.(jagienka.michalik@sadeczanin.info)

Co z tym mostem na Kamienicy. Obiecali, że będzie gotowy na Wszystkich Świętych
Fot. Jagienka Michalik


Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog