Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
01/12/2022 - 09:30

Bryła o półkolistym kształcie za miliony. Otworzyli pod Nowym Sączem superhalę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ta budowla z elewacją w łososiowym kolorze, z szarymi akcentami, naprawdę robi wrażenie. Szczególny podziw budzi jej półkolisty kształt. Tak zaszaleli architekci, którzy zaprojektowali halę sportową ze strzelnicą w Marcinkowicach. Budowla, która wystartowała niecałe dwa lata temu jest już gotowa. Takiej inwestycji jeszcze na Sądecczyźnie nie było. Otworzyli ją z wielką pompą.

Ekspresowa inwestycja w Marcinkowicach

Kompleks sportowy przy  Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, stanie się spełnieniem marzeń mieszkańców… Nowego Sącza, którzy jak dotąd nie doczekali się sportowego centrum z prawdziwego zdarzenia.

Miasto postawiło na  budowę piłkarskiego stadionu, ale bieżni czy miejsc do lekkiej atletyki nie ma i jak  na razie nie będzie. Wszyscy czekają więc na zakończenie realizowanej przez powiatowy samorząd inwestycji, która idzie w ekspresowym tempie.

Dziś oddano do użytku jej pierwszą część czyli  halę sportową ze strzelnicą. Ta budowla z elewacją w łososiowym kolorze z szarymi akcentami, naprawdę robi wrażenie.

czytaj też Kiedy z Nowego Sącza do Krakowa dojedziemy w godzinę? Padają terminy  

 Pod kopułą centrum sportowegow w Marcinkowicach

Większa z nich to hala z widownią na blisko dwieście osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej. Została zaprojektowana z rozmachem.  Można w niej rozgrywać mecze w piłce nożnej halowej, siatkowej i ręcznej,  także koszykowej -  mówi starosta, Marek Kwiatkowski. - Kupiliśmy też boksy do unihokeja, można też grać w tenisa i skorzystać ze ścianki wspinaczkowej.

Druga, mniejsza bryła, to jednokondygnacyjne zaplecze ,w którym  są szatnie, umywalnie i pomieszczenie magazynowe. Gotowa jest też strzelnica. Będzie z niej można korzystać za miesiąc, bo trzeba jeszcze dopełnić prawnych procedur – tłumaczy starosta.

czytaj też Małopolska będzie mieć dwie nowe obwodnice. Ich budowa już ruszyła

Dla kogo hala i strzelnica będą za darmo

Z hali i strzelnicy będą bezpłatnie korzystać uczniowie z Marcinkowic, ale także mieszkańcy Nowego Sącza i okolicznych miejscowości. -  Uczniowie będą mieć wstęp wolny,  pozostali muszą płacić,  bo przecież utrzymanie takiego obiektu wiąże się z określonymi kosztami – dtłumaczy  Kwiatkowski.  Musimy  zrobić kalkulację finansową, jakie to będą opłaty.

To pierwszy etap inwestycji. Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu, na terenie którego nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni do pchnięcie kulą, młotem i dyskiem. Będzie też basen z podgrzewaną wodą, czynny od kwietnia do września.

czytaj też Futurystyczne kształty, kolorowe światłołamacze na elewacji. Zbudują u nas takie cudo

Kiedy ruszy budowa kompleksu pod gołym niebem?

Jeszcze w listopadzie ogłosimy przetarg – zapowiada Kwiatkowski. Koszt całej inwestycji, która w sumie zajmie aż trzy hektary  to ponad 13 mln złotych. - Całą procedurę inwestycyjną rozpoczęliśmy   dwa lata temu, kiedy ceny były niskie.  Gdybyśmy to budowali teraz, byłaby to kwota o wiele wyższa. Na pewno grubo przekroczyłaby 20 mln  - wyjaśnia starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski

starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski

Dziś halę testowali uczniowie i zaproszeni goście. Pierwsze mecze zostaną rozegrane w ostatni dzień listopada ([email protected]) fot. Maria Olszowska  

Taką superhalę sportową otworzyli w Marcinkowicach
Dziś otworzyli obiekt z wielką pompą


Dziękujemy za przesłanie błędu