Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
21/12/2019 - 12:55

Andrzej Bittel: nowosądecki Newag napędza polską gospodarkę

- Newag to duma całego województwa, ale także Polski. Wygrywa międzynarodowe przetargi i napędza polską gospodarkę - mówi Andrzej Bittel z Ministerstwa Infrastruktury.

Jak przekonuje Andrzej Bittel z Ministerstwa Infrastruktury, to jak rozwijają się polskie firmy, takie jak Newag i są konkurencją dla innych w Europie, jest budujące.  – Jest czas na kontraktowanie, realizację i oglądanie efektów, takich jak w Newagu. Jesteśmy świadkami dużego kontraktu realizowanego przez Newag na rzecz PKP Cargo i PKP Intercity.

- Widzimy lokomotywy dla dwóch spółek, które cieszą oko. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, bo widzimy istotny postęp polskiej kolei. Takich zamówień nie było od lat, mam nadzieję, że to nie ostatnie. Podejmujemy działania po to, by koleje stawały się przyjazne dla klientów – mówi Andrzej Bittel.

Andrzej Bittel z Ministerstwa Infrastruktury komplementuje Newag

- Polski rząd chce inwestować w firmy, które stanowią o sile polskiej gospodarki. Zdrowa konkurencja sprawia, że korzystają na tym polskie firmy i potęga gospodarcza Polski rośnie. – Polska firma Newag była w stanie wygrać przetarg na lokomotywy. Chcemy inwestować w takie firmy po to, by polskie zakłady rozwijały się i stanowiły generator dla całej gospodarki. Dobry przykład może promieniować na inne firmy w Polsce po to, by podnosiły kompetencje i mogły konkurować z innymi. Konkurencja na uczciwych zasadach jest potrzebna. Newag w tej konkurencji ma bardzo wysokie notowania – dodaje Bittel.

([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu