Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
17/07/2018 - 06:15

Poseł Zielińska wytropiła szkodnika blokującego budowę "sądeczanki"

Poseł Elżbieta Zielińska zapewnia, że na bieżąco śledzi poczynania związane z kluczową dla Sądecczyzny inwestycją, jaką jest budowa drogi łączącej Nowy Sącz z autostradą A4 w Brzesku.


Co konkretnie zrobiła pani w tej sprawie - pytamy
- Z mojej inicjatywy  został opracowany raport na temat komunikacyjnego wykluczenia Sądecczyzny - mówi poseł Elżbieta Zielińska.-  Organizowałam  też i inne spotkania.  W sprawie budowy ekspresówki do Brzeska piszę do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad i jeżdżę na organizowane tam spotkania.  Ostanie pismo wystosowałam w kwietniu. Pytałam o to, kiedy zostanie wybrany ostateczny wariant przebiegu drogi, bo przecież mowa była o marcu.

Czytaj też Można oszaleć. Znowu mnożą warianty ekspresówki do Brzeska!

Przygotowałam też poprawkę do budżetu w sprawie „sądeczanki”.  Uważam jednak, że pytania o tę inwestycję należy kierować przede wszystkim do posłów z partii rządzącej i do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który moim zdaniem jest największym szkodnikiem jeśli chodzi  o inwestycje transportowe. Wiele  z nich zostało wstrzymanych i nie dotyczy to tylko naszego regionu.

Czytaj też Pudrowanie Justu oznacza pogrzeb ekspresówki do Brzeska?

Pytana o to, czy sądeccy posłowie potrafią  w sprawie ważnych dla regionu inwestycji połączyć siły ponad politycznymi podziałami, poseł Zielińska z ubolewaniem wspomina początek swojej kadencji w Sejmie, kiedy to zaproponowała lokalnym parlamentarzystom podpisanie wspólnej deklaracji na rzecz  rozwoju komunikacji w regionie.

Żaden z posłów na mój apel nie zareagował.  Nie było żadnego odzewu...

Rozmawiała [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce