Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
26/10/2020 - 12:15

Nowy Sącz na trzecim miejscu wśród samorządów. "Zastaliśmy duże zaległości"

Trzecie miejsce w ocenie ogólnej i w kategorii „Generowanie dochodów” oraz pierwsze miejsce w module oceniającym efekty polityki społecznej – tak w tegorocznym zestawieniu Oceny Aktywności Gmin prezentowało się miasto Nowy Sącz. O sukcesach i problemach rozmawialiśmy z wiceprezydent Magdaleną Majką.

Nowy Sącz uzyskał 129,32 punktów, co pozwoliło miastu zająć trzecie miejsce wśród 39 gmin Subregionu Sądeckiego. Samorząd pod przewodnictwem prezydenta miasta Ludomira Handzla okazał się najlepszy w module czwartym, gdzie badano efekty polityki społecznej. Nowy Sącz zajął również trzecie miejsce w kategorii „Generowanie dochodów”.

Dowiedz się więcej o Ocenie Aktywności Gmin i o liderach wśród samorządów. Sprawdź, jak poradziła sobie twoja gmina.

Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza. Fot. Sądeczanin

Nagrodę dla miasta odebrała wiceprezydent, Magdalena Majka. Zapytaliśmy ją o sukcesy samorządu, ale również o to, co aktualnie stanowi największą bolączkę miasta.

Nowy Sącz w tym roku uplasował się na podium w ocenie końcowej, ale również został liderem jeśli chodzi o efekty polityki społecznej. Jak osiąga się takie sukcesy?
Myślę, że kluczem do tego sukcesu jest tak naprawdę nazwa tego konkursu, Ocena Aktywności. Postrzegamy pracę w samorządzie właśnie jako aktywność.  Nie tylko zapewnianie podstawowych potrzeb, czy wypełnienie obowiązków, które nakładają na samorząd odpowiednie ustawy, ale również poszukiwanie możliwości działania nawet tam, gdzie teoretycznie nie jest to konieczne.

Zobacz również: Nowy Sącz: remontują ulicę Żołkiewskiego i Klasztorną. Nareszcie! [ZDJĘCIA]

Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza. Fot. Sądeczanin

Jakie są potrzeby Nowego Sącza?
Lista jest oczywiście bardzo długa. Z jednej strony można powiedzieć o kwestii infrastruktury drogowej oraz o tych inwestycjach, które były bardzo wyczekiwane. Tutaj zastaliśmy duże zaniedbania, kiedy zostaliśmy ekipą samorządową Nowego Sącza.

Co jeszcze znajduje się na liście inwestycji istotnych dla społeczności Nowego Sącza? Zobacz cały wywiad wideo. (s.siwulska@sadeczanin.info, wideo: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu