Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
06/11/2020 - 16:55

Aleksandra Malińska: eurofundusze najlepsze na trudne czasy branży turystycznej

Aleksandra Malińska podczas konferencji wraz z warsztatami dla uczestników klastra "Knossos Północy" zmierzyła się z trudnym zadaniem. Odpowiadała na pytanie jak pozyskać fundusze na finansowanie firm z branży turystycznej.

Ostatnim prelegentem na konferencji wraz z warsztatami dla uczestników klastra "Knossos Północy" była Aleksandra Malińska, dyrektor Działu Grantów Instytutu Studiów Wschodnich. Odpowiadała na pytanie jak pozyskać fundusze na finansowanie firm z branży turystycznej. - Obecnie branża ma problemy wynikające z pandemii COVID-19. Jesteśmy w zapaści, coraz więcej krajów się zamyka. Zastój może spowodować, że wiele firm tego nie przetrwa. Ale ma to również plusy dla Małopolski - na podróże wakacyjne ludzie wybierają najbliższe regiony, by być bezpiecznym. - mówiła.  

Zobacz także: Zakończyła się konferencja dla uczestników klastra Knossos Północy

Dyrektor Malińska stwierdziła, że bardzo ważna jest elastyczność w zarządzaniu. Pomoc dla branży turystycznej to dotacje, wsparcie pośrednie, wsparcie marketingowe i szkolenia. Dotacjami są pojawiające się w ostatnim czasie tarcze kryzysowe, mające na celu pomoc w przetrwaniu firm. Skuteczniejsze są jednak fundusze europejskie.

Zobacz także:Grzegorz Biedroń był pierwszym prelegentem konferencji Knossos Północy

Wsparcie marketingowe to akcja Odkrywam Małopolskie – wyjazdy szkół podstawowych do atrakcyjnych miejsc w naszym województwie. - Proces pozyskania dofinansowania jest trudny, ale przynosi korzyści. Należy dokonać analizy potrzeb firmy, określić cel projektu, znaleźć możliwe formy dofinansowania, przygotować wniosek, ocenić go, podpisać umowy i zrealizować projekt - mówiła Aleksandra Malińska. Na koniec konferencji moderator - Zygmunt Berdychowski podziękował wszystkim jej uczestnikom. Więcej w materiale filmowym. (MP), fot.: screen konferencja Knossos Północy.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu