Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 3 kwietnia. Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
24/08/2019 - 09:50

Odliczanie do Forum. Szefowie najlepszych firm spotkali się dziś w Nowym Sączu

Obrady Forum Ekonomicznego rozpoczną się 3 września o godzinie 13. Obecność potwierdziło już ponad 4,5 tysiąca uczestników z wielu krajów. O to, by wszystko - jak zawsze - się udało, dbają najlepsze firmy obsługujące Forum. Ich szefowie spotkali się dziś w Nowym Sączu.

Przygotowania do Forum Ekonomicznego i Festiwalu Biegów
Forum Ekonomiczne to ogromne przedsięwzięcie, generujące na całym świecie zainteresowanie również Krynicą-Zdrój. To tutaj przyjeżdżają szefowie rządów, głowy państw i prezesi największych koncernów świata. Tu odbywają się rozmowy i panele dyskusyjne. To podczas Forum Ekonomicznego dowiedzieć się można o najnowszych trendach i tendencjach. Krynica staje się podczas tego wydarzenia jednym z najważniejszych miasta świata.

Ale nic nie dzieje się samo. By sprostać temu wielkiemu, logistycznemu wyzwaniu, trzeba zaangażować dziesiątki osób. Opracowanie interesującego programu, zaproszenie gości z całego świata, ich rozlokowanie, zapewnienie bogatego programu kulturalnego... Tytaniczna praca, której efekty doskonale już widać - w Krynicy niemal gotowe jest miasteczko Forum - ogromne hale na zewnątrz i wiele sal uzdrowiska. 

Przygotowania przed Forum Ekonomicznym i Festiwale Biegów

Prace budowlane to efekt ostatnich kilkudziesięciu dni, ale przygotowania do tegorocznego, XXIX Forum Ekonomicznego, zaczęły się niemal natychmiast po zakończeniu Festiwalu Biegów w 2018 roku. Bo właśnie, warto pamiętać, że tuż po zakończeniu obrad Forum, w ciągu jednej ledwie nocy, ten wielki teren zamienia się w miejsce, gdzie królują miłośnicy biegów. Tam, gdzie do niedawna debatowano o przyszłości świata, pojawiają się setki osób i dziesiątki komputerów w hali rejestracji, setki stoisk pełnych najnowszego wyposażenia dla biegaczy, sale odnowy biologicznej, miejsca spotkań... Kompletna zmiana w kilkanaście ledwie godzin.


Dziś, w Nowym Sączu, z Mariolą Berdychowską, dyrektorem organizacyjnym Forum Ekonomicznego i Jerzym Bochyńskim, prezesem zarządu Instytutu Wschodniego, spotkali się ludzie, którzy dokonują tych cudów. Szefowie najlepszych firm montażowych, wyposażenia wnętrz, ochroniarskich, ludzie odpowiedzialni za pracę niezastąpionych wolontariuszy, za to, by miasteczku Forum nie brakło prądu, wody, za działanie komputerów, sieci informatycznej, za tłumaczenia i dziesiątki innych spraw, które zbiegają się w tym jednym miejscu i czasie - podczas Forum Ekonomicznego i Festiwalu Biegów w Krynicy-Zdroju. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu