Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
28/06/2019 - 16:45

Droga do sukcesu na przykładzie Forum Ekonomicznego i Święta Kwitnącej Jabłoni

Rozpoczęła się gala Salonu Przemysłu Turystycznego. Wśród wielu paneli i prezentacji znalazł się blok tematyczny „Droga do sukcesu – studium przypadku” na przykładzie Forum Ekonomicznego i Święta Kwitnącej Jabłoni.

Prezes Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich Jerzy Bochyński zaprezentował fenomen Forum Ekonomicznego, które już od kilkudziesięciu lat jest organizowane w Krynicy-Zdroju.

- Zaczynaliśmy od 180 gości i od jednego obiektu tutaj w Krynicy - Zdroju. Tak zaczynaliśmy prawie trzydzieści lat temu. W ubiegłym roku w Forum Ekonomicznym wzięło udział już ponad 4 tys. gości z prawie 60 krajów i 4 kontynentów. W ubiegłym roku w Forum Ekonomicznym wzięło udział aż 7 premierów i wicepremierów, 15 marszałków, a także ministrowie, posłowie i senatorowie - wyjaśniał prezes Jerzy Bochyński.

W Forum Ekonomicznym wzięło udział ponad 600 przedstawicieli mediów. Pojawiło się aż 5449 publikacji nt. forum. Gdyby to przeliczyć na pieniądze to medialna wartość forum wyniosłaby blisko 80 mln zł.

Zobacz też Salon Przemysłu Turystycznego: lokalna marka turystyczna – fakty i mity

Następnie głos zabrał wójt Łącka Jan Dziedzina, który opowiedział o jednym z największych i najstarszych przedsięwzięć w Małopolsce jakim jest Święto Kwitnącej Jabłoni – coroczna impreza organizowana w Łącku.

- Pierwsze Święto Kwitnącej Jabłoni odbyło się w 1947 roku. Miała to być forma protestu przeciw pomysłowi budowy zapory na Dunajcu. Po raz drugi impreza została zorganizowana w roku 1958, ale już pod nazwą Dni Kwitnących Jabłoni - wyjaśnia wójt Jan Dziedzina.

W 1976 roku impreza została po raz pierwszy zorganizowana przez Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku i tak już zostało aż do czasów współczesnych. Od tego czasu coraz częściej o tym przedsięwzięciu mówi się w mediach. Z czasem w imprezie zaczęły brać udział znane osobistości.

Niezwykle widowiskowym elementem Święta Kwitnącej Jabłoni jest barwny korowód, który po zakończonej Eucharystii w asyście banderii konnej udaje się do amfiteatru na Jeżowej. Szacunkowo co roku w tym wydarzeniu bierze udział około 8/9 tys. osób.

Podczas trzydniowego Święta Kwitnącej Jabłoni organizowane są również imprezy towarzyszące takie jak np. Bieg Kwitnącej Jabłoni i Bieg Dzieci, konferencja sadownicza, zawody wędkarskie, pokazy ratownictwa oraz wystawy, kiermasze i wesołe miasteczko.


RG [email protected], Fot. RG





Zobacz także w tej kategorii



Dziękujemy za przesłanie błędu