Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
10/02/2020 - 04:00

Wybierz Wacława Jagielskiego. Maluje Nowy Sącz pędzlem i wierszem.

W Nowym Sączu znają go wszyscy i wszyscy znają jego obrazy nasycone miastem , którym nieustannie się zachwyca i które kocha. Wacław Jagielski żyć bez Nowego Sącza nie może. Ale pomysł, żeby za to sądeckie malowanie pędzlem i słowem dostać nominację do nagrody… To go totalnie zaskoczyło!

- Byłem bardzo zaskoczony, kiedy dowiedziałem się, że jestem nominowany do nagrody Sądeczanin Roku. W życiu czekam na wiele różnych informacji, ale tej się zupełnie nie spodziewałem – mówi Wacław Jagielski.  

Prawdę mówiąc nawet próbowałem się z tego wymiksować. Dlaczego? Bo uważam– i nie jest to fałszywa skromność - że w Nowym Sączu jest tylu fantastycznych ludzi, którzy zdecydowanie bardziej zasługują na takie wyróżnienie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nominowanym? Przeczytaj Wacław Jagielski. Kandydat na Sądeczanina Roku 2019

W tego rodzaju konkursowe szranki zazwyczaj nie staję, ale to wcale nie znaczy, że sprawy tego miasta i ludzi są mi obojętne. Choć się tutaj nie urodziłem, pokochałem Nowy Sącz. Napisałem o tym książkę, „Miasto, które pokochałem. Staram się współtworzyć kulturę Nowego Sącza, ale moim zdaniem nie są to szczególne przymioty, które by mnie do tej nagrody predestynowały. Ale oczywiście bardzo się cieszę. To jest dla mnie ogromne wyróżnienie.  

Wacław Jagielski – SMS o treści SR.4 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu