Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
08/02/2020 - 04:00

Wacław Jagielski. Kandydat na Sądeczanina Roku 2019

Sądecki artysta malarz, także poeta i reżyser. Pochodzi z Lubania Śląskiego i jest budującym przykładem bycia sądeczaninem z wyboru. Jagielski kocha Nowy Sącz, a Nowy Sącz pokochał Jagielskiego.

Długoletni dyrektor sądeckiego Biura Wystaw Artystycznych Krzysztof Kuliś powiedział o nim, że to człowiek z artystycznym ADHD, co chyba najbardziej oddaje jego charakter.

Wacław Jagielski to rzeczywiście artysta wszechstronny, człowiek wielu talentów. Jest nie tylko znanym sądeckim malarzem, ale także poetą i reżyserem. Malarstwo i poezja, obraz i słowo, w jego twórczości mieszają się i tworzą nierozerwalną całość.

Jagielski zachwyca swoimi obrazami. Każda wystawa jego prac gromadzi tłumy odbiorców sztuki. Kocha Nowy Sącz, a sądeczanie kochają tego twórcę o wielu pasjach. To z nazwiskiem Jagielskiego kojarzą Nowy Sącz tysiące wielbicieli jego sztuki, rozsianych po całym świecie.

Jako reżyser wystawił w sali widowiskowej sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły spektakl teatralny, którego inspiracją był jego album „Na styku szeptów”. Artysta zmaterializował kobiety ze swoich licznych obrazów przy dźwiękach muzyki jazzowej.

Za album „ Na styku szeptów” Wacław Jagielski został zgłoszony do konkursu literackiego o Nagrodę im. ks. Prof. Bolesława Kumora i to w obu kategoriach: "Sądecki autor" i „Książka o Sądecczyźnie”.

Zobacz również materiał filmowy. Obejrzyj: Maluje Nowy Sącz pędzlem i wierszem. Wybierz Wacława Jagielskiego

Artysta chętnie włącza się w akcje charytatywne, wspierające utalentowaną młodzież. Dla Stowarzyszenia Sądecki Elektryk przekazał trzy obrazy, które sprzedane zostały za 20 tysięcy złotych. Pieniądze przekazane zostały na stypendia dla uczniów z pasją.

Wacław Jagielski – SMS o treści SR.4 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu