Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
08/02/2020 - 04:05

Oddaj głos na Andrzeja Górszczyka. To kandydat na Sądeczanina Roku 2019

W ubiegłym roku obchodził 50-lecie pracy artystycznej. Jest związany przede wszystkim z obsypanym licznymi nagrodami nowosądeckim kabaretem „Lach”. Szerokiej publiczności dał się poznać jako autor oficjalnego hymnu Związku Sądeczan „Wróć do Sącza”.

Za całokształt pracy twórczej otrzymał medal Ministra Kultury „Gloria Artis”, Tarczę Herbową Nowego Sącza oraz medal za zasługi dla powiatu nowosądeckiego. Wydał tomiki poezji poświęcone Nowemu Sączowi,  takie jak „Sądeckie liryki i żarty” „Przystanek Rytro- stacja Sącz” oraz poświęcony Rytru album „Rytro-liryki i żarty”.

Napisana przez niego „Piosenka o nadziei” poświęcona nowosądeckim legionistom, w stulecie niepodległości, stała się niezwykle popularnym w Polsce utworem patriotycznym.

Andrzej Górszczyk jest nadal czynnym działaczem kultury na terenie Rytra i Nowego Sącza.  Bierze udział w wielu inicjatywach, wspomagają i szkoląc młodych adeptów sztuki teatralnej.

Zobacz również materiał filmowy. Obejrzyj: Wybierz Andrzeja Górszczyka. Jest niezmordowany w pogoni za marzeniami

Jego pasją są podróże. Jako jedyny Polak przepłynął łodzią Polskę ze wschodu na zachód, od granicy z Białorusią do Szczecina. Swoją wyprawę opisał w albumie zatytułowanym „Niemirów- Szczecin”. Wydał też unikalny przewodnik kajakowy po rzece Poprad, który z pewnością powiększy ofertę turystyczną Ziemi Sądeckiej.

Andrzej Górszczyk – SMS o treści SR.3 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu