Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
04/02/2021 - 19:25

Każdy może wygrać. Ostatnia chwila na zgłaszanie kandydatów na Sądeczanina Roku

Organizowany od ponad dwudziestu lat, wyłonił już pokaźną, znakomitą drużynę zwycięzców. Kto tym razem dołączy do tego grona? Drużyna tych, którzy będą się ubiegać o start w plebiscycie z każdym dniem rośnie w siłę. Jeszcze tylko dziś można zgłaszać kandydatów.

Nie zamykają się drzwi Fundacji Sądeckiej.  Przez cały dzień przychodzą „zamaskowani” mieszkańcy Nowego Sącza i okolicznych miejscowości, którzy osobiście chcą zgłosić swoich kandydatów do plebiscytu na Sądeczanina Roku 2020.

- Teczka z formularzami po prostu pęka w szwach - mówi Przemysław w Bawołek, dyrektor Fundacji Sądeckiej, która konkurs organizuje.

Do drużyny dotychczasowych laureatów znowu dołączy ktoś wyjątkowy. Tę wyjątkowość musi jednak dostrzec ktoś inny, kto może zgłosić swojego faworyta do wyścigu po zwycięstwo.

Czytaj też Jak koronawirus zatruł w Janczowej wielkie szczęście Marii Kogut 

To ostatnia chwila, dosłownie za pięć dwunasta, bo zgodnie z zapowiedzianym terminem, dzisiaj 5 lutego w samo południe lista zostanie zamknięta.  O tym, kto otrzyma nominacje do udziału w tej szlachetnej rywalizacji zdecyduje kapituła. W jej skład wchodzą dotychczasowi zwycięzcy plebiscytu.  

Przypomnijmy, że godnie z regulaminem o tytuł  mogą ubiegać się osoby wywodzące się z Sądecczyzny lub działające na terenie powiatu nowosądeckiego oraz Nowego Sącza. Zgłoszenia mogą dokonać osoby fizyczne, organizacje społeczne, samorządy, parafie, stowarzyszenia regionalne i instytucje państwowe.

Zgłoszenia na specjalnym formularzu należy dostarczyć do biura Fundacji Sądeckiej przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu. Powinny zawierać krótką informację o kandydacie, wraz z uzasadnieniem oraz dane instytucji lub osoby zgłaszającej. Formularz będzie można też znaleźć w miesięczniku "Sądeczanin". W plebiscycie mogą brać udział osoby zgłaszane w latach poprzednich, które nie otrzymały tytułu, pomimo że były nominowane do nagrody. O tym, kto spośród zgłoszonych kandydatów będzie się ubiegać o głosy, zdecyduje Kapituła Plebiscytu.

Tytułem „Sądeczanina Roku” dotychczas mogą pochwalić się Barbara Szarota, ks. Prałat Stanisław Lisowski, ks. Mieczysław Czekaj, Wiesław Czop, Ryszard Florek, ks. Janusz Szczypka, gen. Zygmunt Staniszewski, Krzysztof Mączka,  Piotr Droździk, Anna Szczepanik-Dziadowicz, Ryszard Nowak, Celestyn Żeliszewski, Barbara Cetnarowska, Lucyna Zygmunt, Marta Mordarska, ks. Stanisław Kukla, Benedykt Poręba, Jan Radzik, ks. Józef Babicz, Wojciech Mróz, Maria Kogut. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)

Do pobrania:

Regulamin Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020"Dziękujemy za przesłanie błędu