Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
08/02/2020 - 03:20

Bartłomiej Urbański. Kandydat na Sądeczanina Roku 2019

Poszukiwacz, dokumentalista, pasjonat i miłośnik regionu, tak najkrócej można scharakteryzować Bartłomieja Urbańskiego, absolwenta archeologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, który jest niestrudzony w prowadzeniu badań wykopaliskowych przede wszystkim na terenie Sądecczyzny.

Bartłomiej Urbański pracujący w Muzeum Okręgowym i SARR w Nowym Sączu wykopaliska prowadził między innymi na Zamku w Nowym Sączu i  niedaleko od ruin budowli, w obrębie parafii Ewangelickiej, gdzie poszukiwał śladów po byłym klasztorze OO. Franciszkanów. Kierował również praca ekshumacyjnymi i przeniesieniem szczątków żołnierzy Armii Czerwonej z Al. Wolności na miejski cmentarz komunalny.  

Urbański prowadził też ratunkowe badania archeologiczne w obrębie Klasztoru Sióstr Klarysek w Starym oraz przy inwestycjach narażających na zniszczenie wiele stanowisk archeologicznych.

Zobacz też materiał filmowy. Obejrzyj: Zagłosuj na Bartłomieja Urbańskiego. Sądecczyznę odkrywa na nowo

Na sygnał płynący od osób zgłaszający mu o jakimś dziwnym odkryciu czy prastarym przedmiocie, nie bagatelizuje ich, czego dowodem jest zabezpieczenie i zdeponowanie w muzeum, prahistorycznych ozdób odkrytych w Łukowicy-Wolicy. Poszukiwacz, dokumentalista, pasjonat i miłośnik regionu. W wolnych chwilach kajakarz. Poszukiwacz śladów najdawniejszego osadnictwa na Sądecczyźnie. Autor kilku artykułów.

Bartłomiej Urbański – SMS o treści SR.12 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu