Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
08/02/2020 - 03:40

Adam Mazur. Kandydat w plebiscycie Sądeczanin Roku 2019. Daj mu swój głos

W Muszynie znają go wszyscy. Ma niezwykłą umiejętność mobilizowania i jednoczenia ludzi wokół ważnych celów. Choć jest już emerytem w słusznym wieku, nadal jest czynnym animatorem wydarzeń kulturalnych i sportowych na terenie Sądecczyzny.

Pomimo wieku emerytalnego jest nadal czynnym działaczem i animatorem wszelkich działań kulturalnych i sportowych na terenie Sądecczyzny – mówią o nim członkowie muszyńskiej Fundacji Rodzice Dzieciom. 

Aktywnie działa w Towarzystwie Miłośników Ziemi Muszyńskiej i Towarzystwie Polsko-Słowackim. Był radnym powiatowym, także wiceburmistrzem i burmistrzem Muszyny w latach 1994 – 1996.

W historii uzdrowiska zapisał się jako świetny prezes Ludowego Klubu Sportowego Poprad Muszyna, w którym działało siedem sekcji. Założył też klub żeński, który teraz, po zmianie nazwy, działa jako Muszynianka. Jego zawodniczki, od ilości zdobywanych medali nazywane „złotkami” grały w ekstraklasie.

Adamowi Mazurowi uzdrowisko zawdzięcza też budowę stadionu i ośrodek dla chorych z zaburzeniami psychicznymi. Do tej listy należy też dodać niezliczoną ilość imprez integracyjnych z udziałem osób niepełnosprawnych, organizację pomocy dla tych w najtrudniejszej sytuacji materialnej nie tylko z Muszyny, ale również z Rytra i Piwnicznej.

Był także zaangażowany w rozwój krynickiego szpitala. Przez wiele lat zasiadał w radzie społecznej placówki. 

Zobacz również materiał filmowy. Adam Mazur: trudno zliczyć ile zawdzięczają mu Muszyna, Rytro i Piwniczna

Adam Mazur – SMS o treści SR.8 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu