Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
10/02/2020 - 04:15

Zagłosuj na Rasm Almashan. Śpiewając opowiada o wojnach i niesprawiedliwości

Pochodząca z Lipnicy Wielkiej Rasm Almashan jest niezwykłą wokalistką pochodzenia polsko-jemeńskiego. W grudniu ubiegłego roku nagrała swoją pierwszą autorską płytę. W jej utworach słychać wpływy etno. Czerpie z orientalnych, arabskich, afrykańskich inspiracji. Tworzy w stylistyce nurtu nazywanego Muzyką Świata i otwartej improwizacji.

- W tym roku mija  dwadzieścia lat mojej pracy scenicznej i twórczej. Kilka tygodni temu wydałam moją pierwszą autorską płytę pod tytułem „Yemenia”. Od wczesnych lat życia, muzyka była dla mnie sposobem na wyrażenie siebie i sytuacji na świecie – mówi Rasm Almashan, kandydatka do tytułu Sądeczanin Roku 2019.

Jej teksty mówią głównie o wojnach, niesprawiedliwości oraz o tym, co dotyka ludzi w Jemenie, a jest to kraj, gdzie do tej pory toczą się wojny. Jak sama podkreśla, muzyka pozwala jej odreagować. W ten sposób chce mówić o tym, co tam się dzieje, ponieważ niewiele osób wie, jak wygląda sytuacja w Jemenie. To jest jej sposób opowiadania o tym kraju.

Oprócz muzyki jej pasją jest również projektowanie wnętrz. Ukończyła krakowskie szkoły artystyczne i pracuje w tym zawodzie.

- Postanowiłam z pasji zrobić pracę i wykonuję ją do dzisiaj. Bardzo lubię ornamentykę arabską i kolorystykę – dodaje.

Obecnie Rasm mieszka w Lipnicy Wielkiej. Przygotowuje materiał na kolejną płytę, do której inspiracją jest rodzinna wieś Lipnica Wielka.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nominowanej? Przeczytaj Rasm Almashan. Kandydatka na Sądeczanina Roku 2019. Zagłosujesz?

- Zawsze będę powtarzać, że mam dwie ojczyzny i zawsze za którąś z nich będę tęsknić" mówi Rasm.

Rasm Almashan-Małyk – SMS o treści SR.1 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu