Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
03/03/2020 - 12:15

Nigdzie takich nie ma? Ojciec prezydenta Jan Duda o cechach ludzi z Sącza

Są twardzi, pewni swoich wartości i możliwości, tak o mieszkańcach Sądecczyzny mówił podczas wielkiej plebiscytowej gali Sądeczanina Roku Jan Duda, ojciec prezydenta i przewodniczący sejmiku województwa małopolskiego.

Jan Duda przewodniczący sejmiku, profesor nauk technicznych AGH,  był gościem  plebiscytowej gali Sądeczanina Roku 2019.  Gratulował wygranej zwyciężczyni Marii Kogut i  laureatom plebiscytu. Te gratulacje były szczególne, ponieważ ojciec prezydenta wychował się w Starym Sączu i z rodzinną ziemią czuje się szczególnie związany.

Czytaj też Tytuł Sądeczanina Roku 2019 zgarnęła kobieta. Zawojowała serca trzech pokoleń

- Spędziłem tutaj osiemnaście lat, pięćdziesiąt trzy  bez mała w Krakowie, ale mimo to cały czas sercem i duszą jestem sądeczaninem i tym się chlubię. Traktuję to jako swoiste zobowiązanie, żeby naszą ziemię starać się godnie reprezentować i promować, gdzie się tylko da. Co ważne, jestem przekonany, że jest co promować – mówi Jan Duda i dodał, że ludzie z Sądecczyzny mają kilka charakterystycznych cech, które warte są podkreślania. 

- One wynikają z tego, że wyrastaliśmy wszyscy w trudnych warunkach. Bo w naszym pięknym regionie przyroda bywa nieprzyjazna. Klimat jest tutaj specyficzny, wietrzny. Wiatry wieją albo z Doliny Popradu albo z Doliny Dunajca, ale to w sumie powoduje, że sądeczanie są twardzi, pewni swoich wartości i możliwości. Łatwo się nie poddają i wiedzą, że na swój życiowy sukces i satysfakcję musza sobie zapracować.

czytaj też Jak Maria Kogut przez brak czasu wygrała plebiscyt i złamała męski monopol WIDEO

Jak dodał Jan Duda, to sądeckie podejście powoduje, że ludzie z Sącza śmiało idą przez życie i nie boją się trudnych wyzwań.  To jest taka cecha, która nas wyróżnia. To też bardzo silne przywiązanie do wartości religijnych, patriotycznych, co powoduje, że do działania czujemy się zobowiązani. Te wartości warte są promowania. Mamy taką powinność i powinniśmy wszyscy z Sącza starać się to robić.

jagienka.michalik@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu