Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
02/03/2020 - 13:15

Laudacja na cześć zapracowanej emerytki, do której bardzo trudno się dodzwonić

Jacy są emeryci? Mają wreszcie święty spokój i mnóstwo wolnego czasu. Ten stereotyp łamie laureatka plebiscytu na Sądeczanina Roku 2019. Maria Kogut pokazuje, że po zakończeniu pracy zawodowej, a była długie lata nauczycielką, życie może być jeszcze bardziej intensywne mówił wygłaszający laudację na cześć zwyciężczyni plebiscytu przewodniczący Rady Gminy Korzenna Szymon Semla.

Życie na emeryturze może być jeszcze bardziej intensywne. Dowodzi tego swoim życiem Maria Kogut -  mówił wygłaszający laudację na cześć zwyciężczyni plebiscytu  przewodniczący Rady Gminy Korzenna Szymon Semla.

- Sam się o tym niejednokrotnie przekonywałem, kiedy z panią Marią próbowałem się skontaktować telefonicznie. Często nie było to łatwe z powodu rozlicznych, społecznych obowiązków i związanych z nimi wyjazdów, podróży  i spotkań. Zaniepokojonych od razu uspokajam. Pani  Maria zawsze ostatecznie oddzwaniała!

- Nie daje sobie wytchnienia. Kiedyś nawet wyznała, że po zakończeniu pracy zawodowej czasu ma wręcz mniej, bo teraz swojej społecznej działalności, może oddać się całkowicie, a to wymaga aktywności niemalże przez całą dobę. Jako szefowa „Janczowioków” tchnęła w lokalny folklor drugie życie, a w mieszkańców przekonanie, że nawet w małej wsi można prowadzić działalność kulturalną na wysokim poziomie. Kolejne laury, jakie w krótkim czasie zdobywali tancerze z Janczowej był tego najlepszym dowodem. To zachęciło  do wysiłku także młodsze pokolenia mieszkańców.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. AMDziękujemy za przesłanie błędu