Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
14/02/2019 - 20:40

Jacek Nowak. Najbardziej kocha pszczoły i Sądecczyznę [WIDEO]

Mieszka w Kamiannej, miodowej wiosce, gdzie prowadzi nowoczesne gospodarstwo pszczelarskie. Mówi, że pszczoły to jego wielka miłość, drugą miłością jest Sądecczyzna. Tym zachwytem nieustannie dzieli się z innymi.

Nieraz żądliły go pszczoły, nim nauczył się postępować z nimi tak, by czuły się przy nim bezpiecznie. Teraz Jacek Nowak jest właścicielem trzech pasiek. Kilkaset pszczelich rodzin żyje z nim w przyjaźni i harmonii. 

Swoja miłość do pszczół łączy z miłością do Sądecczyzny. Jego wielkim marzeniem było  pokazywać jej uroki tym, wszystkim, którzy tutaj przyjeżdżają.

- Udało nam się stworzyć ścieżkę edukacyjną – mówi Jacek Nowak. - Ludzie, którzy przyjeżdżają w nasze strony mogą zobaczyć te wyjątkową turystyczną perełkę, jak jest Kamianna leżąca na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Niskiego. To nie tylko okazja do poznania historii Łemków i lachów, ale też pasjonującej historii bartnictwa i pszczelarstwa, nierozerwalnie związanego z naszym regionem.

Więcej informacji o kandydacie: Jacek Antoni Nowak. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2018"

 Nominacja do  tytułu Sądeczanina Roku była dla niego ogromnym zaskoczeniem.

- Bo ja po prostu kocham to, co robię i jestem poruszony tym że, ktoś chce mnie za to w taki zaszczytny sposób uhonorować. 

Jest niezwykłym człowiekiem  -  pracowitym, kreatywnym, potrafiącym wyznaczać sobie cele i pewnie dążyć do ich realizacji niezależnie od życiowych przeszkód - mówi  Marta Słaby, wójt gminy  Łabowa, która zgłosiła Jacka Nowaka do plebiscytu. -  Nie boi się wyzwań, a swój sukces zawdzięcza zaangażowaniu i dobrej organizacji. Swoim nieodłącznym uśmiechem, otwartością, aktywnością oraz energicznym działaniem podbił serca mieszkańców Kamiannej. Jest świetnym mówcą, a jego opowieści  i wyroby z pasieki to miód na serce i duszę. Niezależnie od sytuacji potrafi wszystkich zarażać dobrym humorem. Zawsze jest gotów do pomocy. Nkomu jej nie odmawia, a jeśli jest taka potrzeba to wspiera innych wspaniałymi pszczelimi produktami – dodaje Marta Słaby.

Jacek Nowak – SMS o treści SR.6 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2018.Dziękujemy za przesłanie błędu