Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
10/02/2020 - 03:50

Głosuj na Marię Kogut. Całe swoje życie poświęciła uczniom

Pochodząca z Jasiennej, ale od wielu lat mieszkająca w Janczowej Maria Kogut jest nauczycielką matematyki. Od dwunastu lat jest również kierownikiem Zespołu Regionalnego Janczowioki, który tworzą trzy grupy: dziecięca, średnia i dorosła. Każda liczy średnio dwadzieścia osób. Wszystkie prezentują folklor z pogranicza Lachów i Pogórzan.

- Jestem bardzo zaskoczona nominacją do plebiscytu „Sądeczanin Roku 2019” tym bardziej, że w mojej ocenie to tak naprawdę nie robię nic szczególnego, co byłoby bohaterskim wyczynem. Żyję w zwyczajny sposób. Wydaje mi się, że staram się robić dużo dla innych, poświęcając swój czas wielu aspektom pracy społecznej – podkreśla Maria Kogut, kandydatka do tytułu Sądeczanin Roku 2019.

Maria Kogut przez 36 lat była nauczycielką, a przez 27 dyrektorką Szkoły Podstawowej w Janczowej.

- Cały ten czas poświęciłam na rozwój szkoły, dbanie o dobro uczniów i zapewnienie im jak najlepszych warunków do nauki. Myślę, że ta codzienna praca dla innych skutkuje tym, że życie mieszkańców Janczowej koncentruje się wokół konkretnych celów – dodaje.  

Chcesz dowiedzieć się więcej o nominowanej? Przeczytaj Głosujesz na Marię Kogut? To kandydatka do tytułu Sądeczanin Roku 2019

Z jej inicjatywy w 2008 roku powstał Zespół Regionalny Janczowioki, który najpierw występował tylko na rodzinnych festynach i uświetniał takie imprezy jak Dzień Seniora czy Dzień Rodziców. Z czasem posypały się zaproszenia na występy organizowane przez Centrum Kultury w Korzennej. Obecnie zespół liczy kilkadziesiąt osób i osiąga sukcesy na ogólnopolskich festiwalach.

Maria Kogut – SMS o treści SR.6 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu