Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
08/02/2021 - 12:15

Termin zgłoszeń do konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora przesunięty

Mamy dobrą informację dla czytelników, bibliotek, wydawców, stowarzyszeń i instytucji, które chcą zgłosić autora albo książkę do prestiżowego IX konkursu literackiego o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Decyzją kapituły Nagrody przesuwamy termin przyjmowania zgłoszeń. Nowością jest to, że, na razie nie ujmujemy nowego terminu w sztywne ramy. Wszystko po to, by doczekać możliwości spotkania autorów z czytelnikami na uroczystej gali.

Daje to szansę, aby napłynęło jak najwięcej zgłoszeń.

Sądecczyzna jest wyjątkowym regionem, w którym mieszkają i piszą niezwykli ludzie. Może waszym sąsiadem jest ktoś taki, może właśnie przeczytaliście fenomenalną książkę o Sądecczyźnie, która zasługuje na specjalne wyróżnienie?

Wierzymy, że tak jest. Świadczą o tym chociażby poprzednie edycje konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. To spośród tych niezwykłych ludzi, spośród zgłaszanych wyjątkowych, wartościowych publikacji książkowych wybieramy najlepszego „Sądeckiego autora” i najlepszą „Książkę o Sądecczyźnie”. Co roku honorujemy nagrodą pieniężną i pamiątkową statuetką laureata w każdej z tych dwóch kategorii.

Pierwsze zgłoszenia do IX edycji konkursu zaczęły napływać w ubiegłym miesiącu i z każdym tygodniem jest ich coraz więcej.

Autorów oraz publikacje książkowe zgłoszone do konkursu systematycznie prezentujemy w portalu Sądeczanin.info w specjalnej zakładce - Nagroda Kumora. Chcemy dotrzeć, dzięki zgłaszającym do jeszcze szerszego grona ludzi, związanych z Sądecczyzną i o niej piszących.

Czekamy na następne zgłoszenia.

W tym roku – kolejnym już koronawirusowym – przesuwamy dotychczasowy termin (pierwotny był do 6 lutego) przyjmowania zgłoszeń. Nowością jest to, że, na razie nie podajemy i nie ujmujemy nowego terminu w sztywne ramy.

- Liczymy na to, że wraz z upływem kolejnych tygodni będą luzowane kolejne obostrzenia – mówi Mariola Berdychowska, przewodnicząca konkursowej kapituły. – Liczymy na to, że wrócimy do bezpośredniego kontaktu autorów publikacji z Czytelnikami, do możliwości prezentowania, nie online, bogatej oferty wydawnictw z całej Polski, takiej, jak to miało miejsce podczas Targów Książki, które w ostatnich latach były imprezami towarzyszącymi Gali konkursu o Nagrodę im. ks. prof. B. Kumora. Nic nie zastąpi bowiem bezpośredniego kontaktu Czytelnika z książką, którą bierze do ręki, bezpośredniego kontaktu Czytelnika z pisarzem. Przestrzeń online nie zastąpi tej wyjątkowej atmosfery panującej podczas dorocznej, konkursowej gali.

Jeszcze raz przypominamy, że konkurs literacki o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora odbywa się w dwóch kategoriach: „Sądecki autor” i „Książka o Sądecczyźnie”.

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu