Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
18/01/2021 - 11:00

Konkurs o Nagrodę im. ks. prof. Kumora. Jak wypełnić formularz zgłoszeniowy?

Czekamy na zgłoszenia książek i sądeckich autorów w konkursie literackim o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Przypomnijmy, że jest to już jego 9. edycja. O szczegółach głosowania poinformujemy naszych czytelników już niebawem.

Trwa konkurs literacki o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora – prestiżowe wydarzenie o wieloletniej tradycji, budujące tożsamość sądeczan i zachęcające do sięgania po książki o naszej małej ojczyźnie. Organizatorem konkursu jest Społeczno-Kulturalne Towarzystwo ”Sądeczanin”, wspierane przez portal i miesięcznik ”Sądeczanin”.

Zgłoszenia przyjmujemy do 6 lutego 2021 roku w dwóch kategoriach:

  • ”Książka o Sądecczyźnie” – w ramach tej kategorii można zgłaszać książki reprezentujące wszystkie gatunki literackie, dzieła naukowe i popularnonaukowe, wydane w 2020 roku, podejmujące tematy związane z Sądecczyzną lub sądeczanami.
  • ”Sądecki autor” – w ramach tej kategorii można zgłaszać autorów, którzy urodzili się lub mieszkają na terenie Nowego Sącza lub powiatu nowosądeckiego. Nagroda przyznawana jest za całokształt twórczości literackiej danego autora.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wejść w zakładkę: ”IX edycja konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora” i pobrać odpowiedni formularz. Oprócz imienia i nazwiska autora, tytułu książki i roku jej pierwszego wydania w treści zgłoszenia należy w kilku zdaniach opisać, dlaczego – waszym zdaniem – konkretna książka lub autor zasługują na wyróżnienie w konkursie. W przypadku kategorii ”Sądecki autor” zachęcamy również do opisania dorobku literackiego danego kandydata.

Zarówno opisy zgłoszonych książek, jak i sylwetki sądeckich autorów zostaną przedstawione na portalu sądeczanin.info. Mile widziane będą także zdjęcia. Do przesyłania zgłoszeń konkursowych zapraszamy w szczególności wydawców, bibliotekarzy, osoby reprezentujące instytucje kultury i samorządy lokalne, a także autorów i czytelników.

Zgłoszenia można przesłać drogą mailową na adres: sekretariat@sadeczanin.info lub pocztą na adres: Społeczno-Kulturalne Towarzystwo ”Sądeczanin”, ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz. Jedna osoba może w każdej z dwóch kategorii dokonać maksymalnie 3 zgłoszeń.

Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy

„Mecenas Czytelnictwa”Dziękujemy za przesłanie błędu