Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
20/01/2021 - 11:30

Konkurs o Nagrodę im. ks. prof. B. Kumora: ponad 300 zgłoszeń na przestrzeni lat

Konkurs o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie może pochwalić się długą tradycją i od lat cieszy się zainteresowaniem sądeczan. Autorzy rywalizują w dwóch kategoriach – na najlepszą książkę o Sądecczyźnie oraz za całokształt twórczości literackiej danego autora. Na wasze zgłoszenia czekamy tylko do 6 lutego 2021!

W tym roku przypada 9. edycja konkursu literackiego o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora, organizowanego przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo ”Sądeczanin”, przy wsparciu portalu i miesięcznika ”Sądeczanin”.

- Łącznie przyjęliśmy ponad 300 zgłoszeń w kategorii na najlepszą książkę o Sądecczyźnie i w kategorii ”Sądecki autor” - mówi Mariola Berdychowska, pomysłodawczyni konkursu i przewodnicząca jego Kapituły. - Rekordowe wyniki padły w latach 2018 i 2019, w których najchętniej zgłaszaliście Państwo swoich faworytów. Przykładowo, w roku 2018 do walki o tytuł najciekawszej książki o Sądecczyźnie stanęły aż 32 książki, a rok później o nagrodę za całokształt twórczości literackiej konkurowało aż 17 autorów.

Łącznie otrzymaliśmy od was 208 zgłoszeń w kategorii ”Książka o Sądecczyźnie” oraz 125 zgłoszeń w kategorii ”Sądecki autor”. Jak będzie w tym roku? Czy uda się ustanowić nowy rekord? Na wasze propozycje czekamy do 6 lutego 2021 roku. Zgłoszenia można przesyłać drogą mailową na adres: sekretariat@sadeczanin.info lub pocztą na adres: Społeczno-Kulturalne Towarzystwo ”Sądeczanin” ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz.

Oceny zgłoszeń pod kątem zgodności z regulaminem dokona konkursowa kapituła, w której zasiadają szefowie sądeckich placówek kulturalnych, edukacyjnych i związków twórczych, dotychczasowi laureaci konkursu oraz dziennikarze.

Laureaci konkursu otrzymają statuetkę, nagrodę pieniężną (po 5 tysięcy złotych dla sądeckiego autora oraz książki o Sądecczyźnie), a zwycięzca głosowania internetowego także wyróżnienie czytelników "Sądeczanina". Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek odbędzie się 27 lutego 2021 roku.

Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy

„Mecenas Czytelnictwa”Dziękujemy za przesłanie błędu