Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
23/01/2021 - 13:30

Antoni Kroh i Barbara Paluchowa. To oni wygrali Nagrodę Kumora w ubiegłym roku

Barbara Paluchowa – wybitna poetka, artystka, fotograf, animatorka kultury i działaczka społeczna oraz Antoni Kroh – pisarz, historyk kultury, etnograf, tłumacz prozy słowackiej i czeskiej, a także autor wydanej w 2019 roku książki ”Powrót na Sądecczyznę”. To oni wygrali ubiegłoroczną edycję konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora.

Uroczyste ogłoszenie wyników 8. edycji konkursu literackiego organizowanego przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo ”Sądeczanin” nastąpiło podczas wielkiej gali w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. W tym roku przygotowanie wydarzenia na tak dużą skalę może nie być możliwe z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. To jednak oznacza tylko jedno – tegoroczna, 9. edycja konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora będzie naprawdę wyjątkowa!

W ubiegłym roku w kategorii ”Sądecki autor” zwyciężyła Barbara Paluchowa, kobieta wielu talentów i pasji. Werdyktem była totalnie zaskoczona, jednak było widać, jak ogromną radość sprawiła jej wygrana w tym konkursie. – Dzisiaj spotkał mnie ogromny zaszczyt. W konkursie wystartowało tylu wspaniałych autorów, dziękuję! – mówiła wzruszona autorka podczas uroczystej gali.

Nagrodę główną w kategorii ”Książka o Sądecczyźnie” otrzymał Antoni Kroh, znany i ceniony pisarz, którego nie trzeba chyba bliżej przedstawiać. W swojej książce zdecydował się przedstawić wielokulturowość ziemi sądeckiej nie tylko w jej pięknych momentach, ale także w tych trudnych.

Chcesz dołączyć do grona laureatów? A może znasz autora, który zasługuje na jeden z dwóch prestiżowych tytułów bardziej, niż ktokolwiek inny? Na wasze zgłoszenia czekamy tylko do 6 lutego 2021 roku! Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wejść w zakładkę: ”IX edycja konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora” i pobrać odpowiedni formularz. Oprócz imienia i nazwiska autora, tytułu książki i roku jej pierwszego wydania w treści zgłoszenia należy w kilku zdaniach opisać, dlaczego – waszym zdaniem – konkretna książka lub autor zasługują na wyróżnienie w konkursie. 

Zgłoszenia można przesłać drogą mailową na adres: sekretariat@sadeczanin.info lub pocztą na adres: Społeczno-Kulturalne Towarzystwo ”Sądeczanin”, ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz. Jedna osoba może w każdej z dwóch kategorii dokonać maksymalnie 3 zgłoszeń.

Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy

„Mecenas Czytelnictwa”Dziękujemy za przesłanie błędu