Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
05/09/2018 - 17:45

Wyjątkowi goście odwiedzili dzisiaj Forum Młodych Liderów w Nowym Sączu

Na auli Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu wystąpiło dzisiaj wiele znakomitych mówców. Wśród nich znaleźli się m.in. Anna Zalewska- Minister Edukacji RP, Łukasz Szumowski- Minister Zdrowia RP oraz Beata Szydło- Wiceprezes Rady Ministrów RP.

Minister Edukacji Anna Zalewska podzieliła się z młodymi liderami uwagami na temat wizji nowoczesnych  technologii używanych w szkołach oraz o tym, w jaki sposób się ona rozwija. Wspomniała o tym, jak ważny jest rozwój technologiczny, który może znacznie ułatwić rozwój i edukację najmłodszym.

Podkreśliła jednak, że nowoczesne smartfony i inne urządzenia nie powinny przysłaniać dzieciom całej rzeczywistości i otaczającego świata,  warto używać wszystkiego z umiarem. Minister edukacji opowiadała także o ciągłych i nieustających zmianach i o tym, jak wszystko może zmienić się na przestrzeni lat.

Następnie odbył się panel dyskusyjny: Przedsiębiorstwa w świecie produktów smart- technologie przemysłu 4.0 w zasięgu ręki, w którym udział wzięli Saulius Bilys- Dyrektor Generalny w AB Amber Grid z Litwy, Predrag Tasevski- Założyciel IGF MK z Macedonii, Katarzyna Tomoń- Kierownika działu Rozwoju Organizacji w Biurze Zarządu FAKRO oraz Piotr Hołubowicz- Prezes i współzałożyciel w SEEDiA. Podczas tego spotkania młodzi liderzy dowiedzieli się co nieco o wdrażaniu rozwiązań 4.0 oraz w jaki sposób technologia może przyczynić się do mobilności miejsc pracy.

Następnie na panelu pojawił się gość specjalny Minister Zdrowia RP - Łukasz Szumowski, który opowiedział o początkach swojej kariery oraz o tym jak ważna w dzisiejszych czasach jest technologia, która w znaczny sposób ułatwi i ulepszy rozwój medycyny. Poinformował także, że dla większości ludzie najważniejszą wartością jest zdrowie a dopiero potem finanse i cała reszta.

W  następnym panelu dyskusyjnym „Lider 4.0 w działaniu wzięli udział paneliści: Katarzyna Dulko-Gaszyna - Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail, Oleksander Yarema - Zastępca Ministra w Ministerstwie Młodzieży i Sportu Ukrainy, Agnieszka Piela - HR Manager, Demant Technology Centre, Kaja Kuczynska - Współzałożycielka SkyBrook Venture Partners, USA orazTomasz Fula - Stowarzyszenie Wiosna, Szlachetna Paczka. Paneliści dyskutowali o tym, w jaki sposób IV rewolucja zmienia sposób funkcjonowania i znaczenie lidera jak i sposoby zarządzania ludźmi.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)