Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
13/09/2018 - 21:05

Nowy Sącz liderem w poszukiwaniu nowych form inwestowania

Prezes zarządu spółki Sądeckie Wodociągi Janusz Adamek był gościem tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Wziął udział w panelu dotyczącym nowych form inwestowania.

Panel zatytułowany "Oferta finansowa czy kompleksowe wsparcie? Jak zapewnić rozwój samorządów? cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podczas spotkania Janusz Adamek mówił o współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR). Nowy Sącz oraz Limanowa to pierwsze miasta, które skorzystały z pionierskiej możliwości pozyskiwania środków na inwestycje samorządowe właśnie z PFR.

- Samorządy zmieniają postrzeganie spółek komunalnych. Dziś dla wielu samorządów spółki komunalne stają się narzędziem finansowym, mającym swoją wartość rynkową - mówił prezes Sądeckich Wodociągów.

Polski Fundusz Rozwoju, będący właścicielem Funduszu Inwestycji Samorządowych, jest Partnerem Ministerstwa Rozwoju w realizacji programu „Pakiet dla miast średnich”. Rolą PFR jest prowadzenie konsultacji z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie możliwości sfinansowania ich potrzeb inwestycyjnych. Dzieje się to bez jednoczesnego zaciągania np. zobowiązań kredytowych.

- Byliśmy pierwszymi, jeśli chodzi o samorządy, które podpisały taką umowę - dodaje Janusz Adamek, prezes Sądeckich Wodociągów. – Sądecczyzna została liderem tego programu pomocowego skierowanego do małych i średnich miast.

[email protected], Fot. IM.

Prezes Sadeckich Wodociagów na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju
Prezes Sądeckich Wodociągów na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)