Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
05/09/2012 - 12:32

Minister Nowak zapowiada porządki w spółkach PKP

- Wszysktie spółki grupy PKP będą współpracować – zapowiedział podczas swojej wizyty na Forum Ekonomicznym w Krynicy Sławomir Nowak, minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.
Dziś (5 września) minister Nowak brał udział w jednym z paneli dyskusyjnych: „Rozwój przewozów towarowych - wielka szansa dla polskiej gospodarki”.

Grupa PKP to grupa kapitałowa powstała w 2001 r. na podstawie ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Przedsiębiorstwo Kolejowe uchwalonej 8 września 2000. Jednostką dominującą w grupie i posiadającą udziały we wszystkich firmach holdingu jest Skarb Państwa.

W skład grupy kapitałowej wchodzi spółka PKP S.A. oraz kolejowe spółki przewozowe, spółki zarządzające infrastrukturą kolejową, a także inne podmioty prawa handlowego, świadczące usługi poza rynkiem kolejowym.
Problem w tym, że zapanował spory bałagan, gdy każda z nich zaczęła prowadzić interesy na własną rękę.
- Czasy, w których spółki z grupy PKP działały na zasadzie każda sobie, skończyły się ,taką mam nadzieję. Teraz trzeba działać wspólnie w ramach grupy PKP. Jesteśmy po zaawansowanych rozmowach, które mają na celu wprowadzenie wspólnej polityki sprzedażowej, jeśli chodzi o polskie porty, PKP Cargo i PKP LHS – zadeklarował minister.

Grupa PKP jest jednym z największych polskich pracodawców ( w 2010 roku zatrudniała 90 tys. osób) i czwartą co do wielkości europejską grupą skupiającą spółki kolejowe. Grupa PKP jest reprezentowana we wszystkich międzynarodowych organizacjach kolejowych.

BOS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu


PARTNERZY AKCJI