Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
03/09/2018 - 21:30

Forum Ekonomiczne: pawilon z napisem "Chleba i wolności" też gotowy

XXVIII Forum Ekonomiczne już od wtorku, 4 września. Tymczasem na krynickim Deptaku trwają intensywne prace przy konstrukcji miasteczka złożonego z szeregu pawilonów tego wyjątkowego wydarzenia nie tylko gospodarczego, ale i politycznego. Na jednym z nich wyrósł napis" Chleba i wolności".

Przy fontannie multimedialnej można zobaczyć dość kuriozalny pawilon z napisem "Chleba i wolności”, na którym umieszczony jest pokaźnych rozmiarów fotografia z osobami stojącymi w kolejce sklepowej po produkty spożywcze. Obrazek żywcem wyjęty z polskiej rzeczywistości lat 60, 70 czy 80 XX wieku. Przypominają się słowa znanej piosenki „Za czym kolejka ta stoi” czyli Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko.

Cóż poza tym? Pawilon Małopolski już stoi, podobnie jak większość pozostałych miejsc, w których odbywać się będą dyskusje, debaty i panele.  Ich uczestnicy  postarają się odpowiedzieć na kluczowe pytania: Co łączy Europejczyków i czy rzeczywiście coś jeszcze ich łączy? Stąd też motto: „Europa wspólnych wartości, czy Europa wspólnych interesów”.

A tymczasem krynicki Deptak coraz bardziej się zamyka. Jeszcze dziś wieczorem można było usiąść przy fontannie multimedialnej. Część serca Krynicy jest już ogrodzona.

(MKA) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)