Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
04/09/2018 - 17:45

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów przyciągnęło mnóstwo uczestników

Już po raz trzynasty w Nowym Sączu odbyło się Forum Młodych Liderów, podczas którego spotkali się młodzi ludzie z aż 43 krajów świata. Wyższa Szkoła Biznesu przepełniona była tymi, którzy przyjechali, aby wysłuchać znakomitych mówców i wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach.

Całe wydarzenie rozpoczęło się od sesji otwierającej i wykładu inauguracyjnego, w którym brali udział wszyscy uczestnicy. Specjalnymi gośćmi, którzy podzielili się z młodymi liderami swoimi radami i doświadczeniem byli Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojciech Piech - Zastępca Prezydenta Nowego Sącza, Leszek Zegzda - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Zygmunt Berdychowski - Przewodniczący Rady Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, dr Paweł Poszytek - Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Agata Dziubińska- Gawlik- Prezes Europejskiego Domu Spotkań- Fundacji Nowy Staw oraz dr Dariusz Woźniak - Rektor Wyższej Szkoły Biznesu, w której odbyło się całe wydarzenie.

Przedstawieni goście wypowiedzieli się na temat związany z przywództwem, każdy zaprezentował swój indywidualny punkt widzenia. Wspólnym przesłaniem zaproszonych gości było uświadomienie młodych ludzi o konieczności podejmowania wytężonej pracy aby w przyszłości móc zostać liderem.

Jacek Krupa, od którego wystąpienia rozpoczęła się sesja, podzielił się swoimi radami, od czego zacząć swoją drogę w świecie polityki. - Chciałbym zachęcić, abyście swoją pracę, misję polityczną rozpoczynali od działalności w lokalnych społecznościach. Pracując dla swoich miejscowości czy regionów można zdobyć cenne doświadczenie i wyrobić sobie wrażliwość na ludzkie potrzeby. – mówił marszałek Województwa Małopolskiego. Opowiedział też o swoich doświadczeniach i początkach kariery w młodym wieku, motywując tym obecnych na sali młodych liderów.

Wojciech Piech z dumą opowiadał o tym, że Forum Młodych Liderów po raz kolejny odbyło się w Nowym Sączu. Podzielił się również swoimi spostrzeżeniami na temat tego, że takie wydarzenie jak forum mają znaczący wpływ na poprawę wizerunku miasta.  

– Na przestrzeni kilku dni, kiedy będzie odbywać się Forum Młodych Liderów w Nowym Sączu, uzyskamy efekt synergii, jeśli chodzi o pozytywne budowanie wizerunku naszego miasta. Dzięki mediom społecznościowym i regionalnym informacja o Nowym Sączu i regionie przebije się i dotrze do szerokiego grona odbiorców. Poprzez forum będziemy utrwalać wizerunek Nowego Sącza jako miasta otwartego dla ludzi różnych kultur, obyczajów, światopoglądów, spragnionego nowych idei- dodał Wojciech Piech.

Dr Paweł Poszytek podzielił się z uczestnikami forum swoją wiedzą na temat narzędzi wsparcia dla młodych liderów. – Młodzi ludzie potrzebują wielu różnych narzędzi i różnego rodzaju wsparcia. Mamy parę narzędzi, programów i propozycji, które pomagają młodym ludziom. Nie spowodujemy, że wszystkie  plany zostaną zrealizowane, ale mamy spore wsparcie, które możemy  zaoferować młodym ludziom – dodał Paweł Poszytek. Wspomniał także o istniejącym od 20 lat programie „Erasmus Plus” , który umożliwia zagraniczne wyjazdy studentów w celu wymiany doświadczeń oraz zawierania znajomości z ludźmi z całego świata.

Agata Dziubińska- Gawlik opowiedziała o szczegółach przemysłu 4.0 w edukacji, pracy, demografii, nowoczesnych technologiach, komunikacji i kulturze. – Wspólnym mianownikiem tych tematów jest młody lider 4.0. Prezes Europejskiego Domu Spotkań- Fundacji Nowy Staw dodała również, że na odbywającym się właśnie forum młodzi liderzy dyskutować będą o czwartej rewolucji przemysłowej, w której żyjemy i która nas otacza. Młodzi ludzie dowiedzą się o szansach, zagrożeniach i perspektywach, jakie wiąże ze sobą przemysł 4.0. 

Rektor Dariusz Woźniak  z dumą opowiadał  młodym liderom o miejscu, w którym odbyło się całe wydarzenie. Opowiedział o działalności Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu oraz co sprawia, że uczelnia wyróżnia się na tle innych. Zwrócił także uwagę na to, że praca w międzynarodowym środowisku to bez wątpienia nie małe wyzwanie i w każdym miejscu potrzebna będzie znajomość języka angielskiego, który jest w obecnych czasach językiem światowym.

Następnie swoją pr zaczęła Oktawia Gorzeńska - dyrektorka 17 LO w Gdyni, członkini dwóch lokalnych sieci The Global Change Agents Fundacji Ashoka oraz Microsoft Innovator Educator Experts. W przejmujący sposób opowiadała o rewolucji 4.0, która na naszych oczach zmienia rzeczywistość, w której żyjemy. Młodzi liderzy z uwagą słuchali o tym, z czego składa się DNA lidera. Dowiedzieli się również, że warto wyzbyć się lęków przed trudnymi wyzwaniami, nie zniechęcać się niepowodzeniem oraz wyciągać naukę z popełnianych błędów. Wykład Oktawii Gorzeńskiej był z pewnością bardzo motywujący i wartościowy dla znajdujących się na sali młodych liderów.

[email protected]







Dziękujemy za przesłanie błędu