Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Węgierskie inspiracje w kuchni Sądecczyzny. Poznajcie mistrzów z Kół Gospodyń Wiejskich!
Festiwal Lachów i Górali na Nakle w Piwnicznej-Zdroju to doskonała okazja, by popróbować nie tylko tego, co w naszej kuchni rodzime, ale również przekonać się, jak na naszą regionalną kuchnię wpłynęła, i nadal wpływa, kuchnia węgierska, jak uwarunkowania historyczne przekładają się na teraźniejsze gusta kulinarne. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w konkursie kulinarnym „Węgierskie Smaki w Kuchni Regionalnej” udowodniły, że taki mix smaków trafi nawet w każdy gust.
26/06/2023
Wigilijne podsumowanie Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju. Te liczby imponują
W tym roku po raz drugi Festiwal Biegowy i Festiwal Lachów i Górali odbył się na Nakle w Piwnicznej-Zdroju. Podczas wczorajszej sesji Zygmunt Berdychowski przedstawił radnym obie imprezy w liczbach. A te po prostu imponują.
24/12/2022
​Polscy i rumuńscy górale: nie takie odległe sąsiedztwo
Gośćmi minionego Festiwalu Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju były dwa zespoły folklorystyczne z Rumunii. Gdyby nie flagi narodowe, można by je łatwo pomylić z polskimi uczestnikami. Podobieństwa znaleźć można nie tylko w tradycyjnych strojach, ale też w góralskiej gwarze.
13/10/2022
Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________
table-gospodarka