Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
11/08/2023 - 18:15

W „Lachach” tańczy kilka pokoleń – „od 4 do 104” roku życia. Zobaczymy ich podczas III Festiwalu Lachów i Górali

Ci, którzy tańczą, grają i śpiewają w tym zespole mówią otwarcie: „Jesteśmy wielką rodziną, zrzeszającą w swoich szeregach osoby różnych pokoleń od ''4 do 104” roku życia. I tą wielką rodzinę zobaczymy już niebawem na scenie podczas III Festiwalu Lachów i Górali na Nakle w Piwnicznej – Zdroju.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy” z Nowego Sącza znowu będzie czarował publiczność swoim występem. Od 8 do 10 września wszyscy miłośnicy pięknego folkloru z różnych regionów Małopolski i nie tylko będą w Piwnicznej – Zdroju – sercu regionu czarnych górali.

To właśnie tam odbywał się będzie w tych dniach III Festiwal Lachów i Górali oraz towarzyszące festiwalowi Igrzyska Lachów i Górali.

Jednym z tegorocznych uczestników festiwalu będzie Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy” z Nowego Sącza. „Lachy” uczestniczą w tym wydarzeniu od pierwszej festiwalowej edycji.

Wszystko zaczęło się w 1951 r., kiedy wśród pracowników Spółdzielni Fryzjerów zrodziła się idea animowania działalności artystyczno-kulturalnej, co zaowocowało powołaniem Komisji Kulturalno-Oświatowej. Zorganizowano pierwsze zespoły artystyczne, a ich małe sukcesy stały się motywacją dla członków Komisji do rozwijania i urozmaicania działalności.

Czytaj dalej - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu