Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
09/09/2023 - 11:30

Słyną nie tylko z koronek, ale również z pięknego folkloru. Koniakowianie zawojowali scenę III Festiwalu Lachów i Górali

Na III Festiwalu Lachów i Górali prezentuje się Zespół Regionalny Koniakowianie z Koniakowa. To region, który słynie nie tylko z pięknego folkloru, ale też z pięknych koronek.

„Koniakowianie” prezentują folklor Beskidu Śląskiego. No i pokazali na scenie III Festiwalu Lachów i Górali to z czego słynie folklorystycznie ten region

Koniakowianie" kontynuacją i przekazują międzypokoleniową spuściznę folkloru, który na każdym etapie życia jest doskonałą alternatywą w realizacji własnych pasji i fascynacji.

Kierownikiem grupy jest Ewa Macoszek-Dragon zaś kierownikami artystycznymi dbającymi o choreografię i oprawę muzyczną są Katarzyna i Stanisław Suszka. 

„Koniakowianie” w swoim repertuarze odtwarzają bardzo archaiczne pieśni i przyśpiewki Beskidu Śląskiego, liczne tańce ludowe, takie jak Łowiynziok, Świńściok, Czworok, Maśtołkym, Ńa mlodej górze i wiele innych. Każdy taniec jest pieczołowicie odtwarzany w najstarszej formie, z zachowaniem podstawowych kroków polki, polki kulanej, czy walczyka.

I to było widać dzisiaj w namiocie III Festiwalu Lachów i Górali. Oceniająca komisja miała po ich występie naprawdę twardy orzech do zgryzienia.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu