Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
09/09/2023 - 15:55

Igrzyska Lachów i Górali na piwniczańskim Nakle rozpalały emocje. Co tam się działo! [ZDJĘCIA]

Ale to była z przymrużeniem oka rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Przednia. Trzeba było to widzieć. Jaki doping.

W tegorocznych Igrzyskach Lachów i Górali zmierzyło się kilka kilkuosobowych drużyn zespołów regionalnych z Sądecczyzny, Podhala, Beskidu Śląskiego. Dzisiaj, w prawie trzydziestoosobowym upale startowanie w przygotowanych konkurencjach nie było ani proste, ani łatwe.

Zespoły musiały wykazać się naprawdę niezłą kondycją fizyczną.Zabawa była przednia, no i oczywiście była kupa śmiechu. Wszystko działo się koło namiotu nr 1.

W trakcie tegorocznych Igrzysk Lachów i Górali zobaczyliśmy najbardziej zręczne, mające hart ducha zespołowe reprezentacje. Nie było łatwo, bo drużyny zespołowe występowały w strojach regionalnych. Jedynie dopuszczone było sportowe obuwie.

Jakie konkurencje zostały przygotowane w tym roku?

Przeciągania liny, skoki przez linę, wyścigi w workach, rzut kapeluszem prezesa SKT „Sądeczanin”, cięcie piłą ręczną klocka, podnoszenie odważnika, skrobanie zimnioka na czas. Będzie też konkurencja „z przysiadem”.

Oj działo się. Liczyła się zręczność, siła i spryt. Lał się pot i to obficie.

- Dla nas udział w Igrzyskach Lachów i Górali jest to świetna zabawa i  integracja – powiedzieli „Sądeczaninowi Jerzy Nieć, choreograf Zespołu Regionalnego „Podegrodzie”.  – Podczas tych igrzysk mamy konkurencje ludowe. One przekazują wartości, które są od dziada pradziada w kulturze ludowej, takie, jak dominowały dawno. Było nam bardzo miło tutaj ponownie gościć i spotkać się na tych igrzyskach z zespołami.

W pocie czoła podczas tegorocznych Igrzysk Lachów i Górali pracowało konkursowe jury.

- Igrzyska Lachów i Górali mają przede wszystkim zabawowy charakter, ale widać mimo wszystko rywalizację między zespołami. Konkurencje, okupione potem i zmęczeniem już za zespołami – podsumowali tegoroczne Igrzyska pracujący w oceniającej komisji Jolanta Jochymek oraz Maciej Faron.

Trudna decyzja przed jury. Kto zwyciężył w tegorocznych Igrzyskach Lachów i Górali poznamy w niedzielę (10 września). Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów nastąpi  w niedzielne popołudnie o godz. 15.45.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim

Igrzyska Lachów i Górali na piwniczańskim Nakle rozpalały emocje. Co tam się działo! [ZDJĘCIA]
Ale to była z przymrużeniem oka rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Przednia. Trzeba było to widzieć. Jaki doping.


Dziękujemy za przesłanie błędu