Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
12/09/2023 - 19:20

Zespół Regionalny „Koniokowianie” pokazał się z najlepszej strony na III Festiwalu Lachów o Górali [WIDEO]

Przyjechali z regionu, słynącego z koronki klockowej. Z Koniakowa. Zespół Regionalny „Koniokowianie” zaprezentował się podczas III Festiwalu Lachów i Górali wyjątkowo pięknie. Pięknym tancerkom i przystojnym tancerzom uśmiech nie znikał z twarzy.

Ich znakiem rozpoznawczym podczas III Festiwalu Lachów i Górali była ogromna koronka koniakowska i inne trochę od lachowskich czy góralskich stroje

„Koniokowianie” prezentują folklor Beskidu Śląskiego. No i pokazali na scenie III Festiwalu Lachów i Górali to z czego słynie folklorystycznie ten region

Koniokowianie" przekazują międzypokoleniową spuściznę folkloru, który na każdym etapie życia jest doskonałą alternatywą w realizacji własnych pasji i fascynacji.

„Koniokowianie” w swoim repertuarze odtwarzają bardzo archaiczne pieśni i przyśpiewki Beskidu Śląskiego, liczne tańce ludowe, takie jak Łowiynziok, Świńściok, Czworok, Maśtołkym, Ńa mlodej górze i wiele innych. Każdy taniec jest pieczołowicie odtwarzany w najstarszej formie, z zachowaniem podstawowych kroków polki, polki kulanej, czy walczyka.

Aż miło było ich oglądać w Piwnicznej – Zdroju i zapraszamy ich tam za rok.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Projekt finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego

Zespół Regionalny „Koniakowianie” pokazał się z najlepszej strony na III Festiwalu Lachów o Górali [WIDEO]
Przyjechali z regionu, słynącego z koronki klockowej. Z Koniakowa. Zespół Regionalny „Koniakowianie” zaprezentował się podczas III Festiwalu Lachów i Górali wyjątkowo pięknie. Pięknym tancerkom i przystojnym tancerzom uśmiech nie znikał z twarzy.


Dziękujemy za przesłanie błędu