Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
11/09/2021 - 10:40

Wideorelacja z korowodu Festiwalu Lachów i Górali Europa Karpat

Zdjęcia to zdecydowanie za mało, by oddać niesamowity klimat korowodu Festiwali Lachów i Górali, który opanował wczoraj rynek i Miasteczko Biegowe w Piwnicznej-Zdroju.

Zobacz też: No i zaczęła się wielka rywalizacja Lachów i Górali! Festiwal czas zacząć

Festiwal Lachów i Górali Europa Karpat, bo tak brzmi pełna nazwa tej niesamowitej, organizowanej po raz pierwszy imprezy to wydarzenie bez precedensu. Są tacy, którzy twierdzą, że wydźwiękiem impreza ta przebija nawet XII Festiwal Biegowy. Nie bez powodu. 50 zespołów reprezentujących folklor i tradycję Lachów i Górali oraz Słowacji, Węgier i Rumunii. W korowodzie uczestniczyła Banderia Konna „ISKRA” Dolina Dunajca.

Zobacz też: Tradycja jest Twoją godnością. Ta msza na pewno spodobała się Panu Bogu

Piękne stroje, piękni, pełni pasji ludzie kilku pokoleń a do tego muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka. A do tego cudowna pogoda i widzowie, którzy włączali się i do przyśpiewek i do tańca. To właśnie takie interakcje są sensem i prawdziwą treścią podobnych spotkań, bo dowodzą, że tradycja jest ciągle żywa a co najważniejsze – zaraźliwa. Zresztą zobaczcie sami.

Partner Festiwalu Lachów i Górali:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021

(e.stachura@sadeczanin.info Film: KS)Dziękujemy za przesłanie błędu