Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
13/09/2022 - 10:35

Chlastoki, takie pyszności serowało KGW z Woli Kroguleckiej. Znacie ten przepis?

Na Festiwalu Lachów i Górali panie i panowie z naszych KGW i najróżniejszych Stowarzyszeń serowały cuda, cudeńka, palce lizać, że hej. Część potraw była dla gości sporym zaskoczeniem. Tak było m.in. z chlastokami serwowanymi przez KGW z Woli Kroguleckiej.

Zobacz też: Moszczeńska juha, co w niej jest, że tak smakuje? Poznajcie sekret tego zwycięskiego dania [FILM]

Właśnie chlastokami panie konkurowały z innymi KGW w sobotę podczas pierwszego z naszych konkursów kulinarnych na potrawę regionalną „Sądeckie smaki od pokoleń”. Choć było tu wielu miejscowych, część pierwszy raz spotkała się z tą nazwą.

Zobacz też: Która potrawa podbiła serca i żołądki jury i publiczności Festiwalu Lachów i Górali? [FILM/ZDJĘCIA]

Cóż to są chlastoki? To placki ziemniaczane pieczone na tzw. fajerkach, czyli na blachach wprost na prawdziwych piecach. W składzie są tylko ziemniaki, sól i pieprz. Można je podawać z bryndzą, można z boczkiem. Posłuchajcie naszych gospodyń. ([email protected] Fot. i film: ES)

Sieć sklepów Netto sp. z o.o. objęła Patronat nad Konkursem Kulinarnym KGW - dla każdego KGW Netto ufundowało vouchery oraz drobne upominki.

Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Kulturalne SĄDECKIE” – EDYCJA 2022 „SĄDECKIE SMAKI OD POKOLEŃ NA CZTERY PORY ROKU” przy wsparciu finansowym Powiatu NowosądeckiegoDziękujemy za przesłanie błędu