Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
07/09/2022 - 13:30

1054 miejsca parkingowe w Piwnicznej-Zdroju czekają na uczestników Festiwalu Lachów i Górali

Bardzo ważna informacja dla tych, którzy na Festiwal Biegowy i Festiwal Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju wybierają się własnym autem. Poniżej mapka i dokładny opis lokalizacji miejsc parkingowych. Przypominamy – imprezy zaczynają się już w ten piątek, 9 września i potrwają aż do niedzieli.

Zobacz też: Jak najłatwiej dojechać na Festiwal Lachów i Górali? Do Piwnicznej tylko pociągiem!

Teren Nakła, czyli miejsce, gdzie funkcjonować będzie Miasteczko Biegowe 13. Festiwalu Biegowego jest wyłączony z parkowania. Jeśli nie chcecie skorzystać z transportu zbiorowego (wszystkie rozkłady jazdy autobusów i pociągów znajdziecie w publikacji), to już dziś wskazujemy wygodne, dogodne i pojemnie parkingi dosłownie rzut beretem od Nakła.

- Mamy dwa wielkie, każdy na 300 miejsc, nowe parkingi w miejscu, gdzie wjeżdża się na Nakło od strony Nowego Sącza, zaraz za torami kolejowymi, po prawej i lewej stronie – informuje burmistrz Dariusz Chorużyk. Wszystko to dzięki zaangażowaniu gminy, która wysprzątała i wykosiła starannie wszystkie nieużytki w tej okolicy.

Kolejne parkingi wylicza już Lidia Dulak z UMiG. Około 200 aut pomieści się na parkingu na Radwanowie. By z nich skorzystać trzeba zjechać z DK 87 na Głębokie (jeszcze przed Piwniczną-Zdrój) i kierować się na baseny na Radwanowie.

Podobnie jest w przypadku kolejnych miejsc parkingowych przy Pijalni Artystycznej – tu możemy jechać jak na Radwanów, albo zaraz za mostem nad Popradem, już w Piwniczej-Zdroju – skręcić w lewo. Po zaparkowaniu na Nakło dostaniemy się kładką rowerową, albo "garbatą" kładką dla pieszych zlokalizowaną już bliżej dworca PKP Piwniczna-Zdrój.

Zobacz też: Bez Festiwalu Biegowego moglibyśmy zamknąć Piwniczną-Zdrój. Tak mówi branża turystyczna

Koło samego dworca PKP Piwniczna-Zdrój jest też trochę miejsc parkingowych obok niedziałającego już pawilonu, na tzw. Starych Górkach i przy starej nitce prowadzącej na Mniszek nad Popradem.

Kolejne miejsca parkingowe są przy ulicy Krynickiej po lewej stronie DK 87. Następne kilkanaście miejsc – ale to już większej odległości od Nakła – jest przy ulicy Szczawnickiej naprzeciwko byłego Uni Baru. Kilkadziesiąt aut pomieści też parking przy Szkole Podstawowej nr 1, do której dojedziecie kierując się nową nitką prowadzącą na przejście graniczne. Wystarczy za mostem nad Popradem zjechać w prawo.

Jest też parking w samym rynku plus kolejnych kilkanaście miejsc za sklepem SPAR w samym rynku. - W sumie mamy w tym roku 1054 darmowe miejsca parkingowe – podkreśla Lidia Dulak. ([email protected] Fot.: FB)Dziękujemy za przesłanie błędu