Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
10/09/2022 - 14:25

IV Salon Przemysłu Turystycznego. Jak szkoły kształcą kadry dla branży turystycznej? Uczniowie są najlepszą rekomendacją

Kształcenie kadr zawodowych jest wręcz kluczowym warunkiem rozwoju turystyki na Sądecczyźnie – regionie, który w dużej mierze oparty jest właśnie na turystyce. To doskonale wybrzmiało dzisiaj podczas jednego z paneli, który można było wysłuchać w trakcie IV Salonu Przemysłu Turystycznego w Piwnicznej-Zdroju. Jak kształci się te kadry na Sądecczyźnie?

Doskonałym przykładem na to jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej, który jest kuźnią wspaniałych talentów. Jest to zasługa doskonałych nauczycieli, którzy dokładają starań, by jak najlepiej wyszkolić uczniów - przyszłe kadry branży turystycznej.

Szkoła w Nawojowej nie odeszła bynajmniej od profilu szkoły rolniczej, ale doskonale kształci młodzież, która z powodzeniem znajduje pracę również w sektorze turystycznym.

Czytaj także: Robert Korzeniowski przyciągnął na IV Salon Przemysłu Turystycznego tłumy [FILM, ZDJĘCIA]

O tym, jak rodzi się sukces Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej mówili: Michał Bulzak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej, Anna Wilk, pedagog praktycznej nauki zawodu ZSP w Nawojowej, Aneta Kożuch, nauczyciel w ZSP.

Najlepszą rekomendację tej szkole wystawili jej uczniowie Dawid Sekuła, który ma jeden cel zostać bardzo dobrym kucharzem oraz Ola, która uczy się w Technikum Hodowli Koni i Jeździectwa.

Dawid od roku rozwija swoje kulinarne umiejętności współpracując z Hotelem „Perła Południe” w Rytrze. Chłonie wiedzę przekazywaną przez szefa tamtejszej kuchni.

- Trzema kochać to, co się chce w życiu robić – mówi Dawid Sekuła. – Być dobrym kucharzem to mieć pasję i miłość do tego zawodu. W moim wypadku jest to gotowanie. Ja wybrałem słuszną drogę i nie żałuje.

Czytaj także: IV Salon Przemysłu Turystycznego. Turystyka uzdrowiskowa. Jaki model wypoczynku wybieramy?

Ola jest uczennicą Technikum Hodowli Koni i Jeździectwa. Kocha konie, sama też jeździ konno.

- Chciałam zarekomendować szkołę, która dba o nasz - uczniów wszechstronny rozwój. Nie boję się tego, że w przyszłości nie znajdę pracy w swoim zawodzie. Jeździectwo cieszy się obecnie ogromną popularnością.

[email protected], fot. i film: IM.Dziękujemy za przesłanie błędu