Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
11/09/2023 - 13:30

Działo się na 14. Festiwalu Biegowym! Sądecką Dychę po rekord wygrał Kamil Walczyk

Sądecka Dycha po rekord podczas każdej edycji Festiwalu Biegowego dostarcza wielu wrażeń. Nie inaczej było również tym razem. Linię mety jako pierwszy przekroczył Kamil Walczyk. Nie krył z tego powodu radości.

Podczas 14. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju działo się bardzo dużo. Biegowych emocji nie brakowało. To było prawdziwe trzydniowe święto. Kto pojawił się w Miasteczku Biegowym z pewnością nie żałuje. Przez Nakło przewinęły się tysiące osób. 

Dystansów było tak dużo do wyboru, że każdy bez problemu mógł znaleźć coś dla siebie. Frekwencja dopisywała. Jak zwykle jednym z najpopularniejszych biegów okazała się Sądecka Dycha po rekord. Trasa, którą mieli do pokonania zawodnicy była bardzo szybka i prowadziła w większości w dół. Meta znajdowała się na Miasteczku Biegowym w Piwnicznej-Zdroju. 

Jak zawsze, zabawa była świetna. Bardzo zacięta okazała się również walka o zwycięstwo. Ostatecznie, jako pierwszy do mety przybiegł Kamil Walczyk. Co mówił po biegu?

- Biegliśmy z kolegą do 7 km. Wtedy przyspieszyłem, oderwałem się i udało mi się dowieźć wygraną do końca. - stwierdził zwycięzca.

Dodajmy, że Kamil Walczyk wygrał również Bieg Nocny na 7 km oraz Półmaraton św. Kingi. Wśród kobiet na 10 km triumfowała z kolei Paulina Surówka. Cała rozmowa znajduje się w materiale filmowym([email protected]wideo: TK)Dziękujemy za przesłanie błędu